Rosja zwiększa rezerwy złota

Opublikowano: 21.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W 2018 roku Centralny Bank Federacji Rosyjskiej zakupił 8,8 mln uncji złota (274 ton) dla swoich rezerw złota i walut, wynika z materiałów regulatora. To o 22,2 procent więcej niż w 2017 roku.

W ubiegłym roku Bank Centralny nabył 7,2 mln uncji (224 ton). Według stanu na dzień 1 stycznia 2019 roku rezerwy złota w zasobach złota wyniosły 67,9 mln uncji (2112 ton).

Koszt złota monetarnego w rezerwach złota na początku 2019 roku wyniósł 86,9 mld dolarów, czyli o 13,4 procent więcej niż rok wcześniej. W ten sposób złoto stanowi 18,5% ogólnej wartości rynkowej rezerw złota Banku Centralnego (468,5 mld).

Rosja zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem rezerw złota, za Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Francją i Włochami, wyprzedzając Chiny.

Rezerwy złota i walut są gromadzone przez Bank Centralny w wyniku zakupu złota i nadwyżki zagranicznej waluty przyciągniętej do kraju przez eksporterów, w wysokości przekraczającej potrzeby importerów. Obejmują one również pozycję rezerwową w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW) oraz specjalne prawa pożyczek (sztuczne środki płatnicze wydane przez MFW).

Bank Centralny utrzymuje rezerwy w zagranicznych obligacjach rządowych i wydaje tyle, ile potrzeba, aby sfinansować deficyt bilansu płatniczego i utrzymać kurs waluty krajowej.

Ilustracja: erik_stein (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Sztaba złota nie wygląda tak jak na zdjęciu, to jest albo zdjęcie imitacji albo symulacja.