Rosja zwiększa rezerwy złota

Opublikowano: 21.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2383

W 2018 roku Centralny Bank Federacji Rosyjskiej zakupił 8,8 mln uncji złota (274 ton) dla swoich rezerw złota i walut, wynika z materiałów regulatora. To o 22,2 procent więcej niż w 2017 roku.

W ubiegłym roku Bank Centralny nabył 7,2 mln uncji (224 ton). Według stanu na dzień 1 stycznia 2019 roku rezerwy złota w zasobach złota wyniosły 67,9 mln uncji (2112 ton).

Koszt złota monetarnego w rezerwach złota na początku 2019 roku wyniósł 86,9 mld dolarów, czyli o 13,4 procent więcej niż rok wcześniej. W ten sposób złoto stanowi 18,5% ogólnej wartości rynkowej rezerw złota Banku Centralnego (468,5 mld).

Rosja zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem rezerw złota, za Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Francją i Włochami, wyprzedzając Chiny.

Rezerwy złota i walut są gromadzone przez Bank Centralny w wyniku zakupu złota i nadwyżki zagranicznej waluty przyciągniętej do kraju przez eksporterów, w wysokości przekraczającej potrzeby importerów. Obejmują one również pozycję rezerwową w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW) oraz specjalne prawa pożyczek (sztuczne środki płatnicze wydane przez MFW).

Bank Centralny utrzymuje rezerwy w zagranicznych obligacjach rządowych i wydaje tyle, ile potrzeba, aby sfinansować deficyt bilansu płatniczego i utrzymać kurs waluty krajowej.

Ilustracja: erik_stein (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Sztaba złota nie wygląda tak jak na zdjęciu, to jest albo zdjęcie imitacji albo symulacja.