Rosja wprowadza wirtualną walutę – CryptoRuble

Opublikowano: 18.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 222

Po zakazie Bitcoina oraz innych kryptowalut, rząd rosyjski ogłosił, że wypuści własną kryptowalutę o nazwie CryptoRuble, która będzie wydawana i kontrolowana przez państwo. Ma to zażegnać konflikt, który powstał po zakazie kryptowalut w Rosji, mimo zainteresowania społeczeństwa elektronicznymi środkami pieniężnymi.

Rząd rosyjski informuje jednak, że utworzenie CryptoRuble nie wiąże się w żadnym wypadku z legalizacją Bitcoina i innych kryptowalut. Rosja wyraża za to zainteresowanie technologią blockchain – zdecentralizowaną i rozproszoną bazą danych, która służy do księgowania poszczególnych transakcji – taką jaką oferuje rywalizujące z Bitcoinem Ethereum.

„Oświadczam oficjalnie, że uruchamiamy własną kryptowalutę z jednego prostego powodu – za dwa miesiące nasi sąsiedzi z Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej zrobią to za nas” – powiedział rosyjski minister ds. Łączności, Nikolai Nikiforow.

CryptoRuble nie będzie typową walutą kryptograficzną – nie będzie można jej wydobywać. Rząd ma być jedyną jednostką odpowiedzialną za jej wydawanie, kontrolę oraz utrzymywanie. CryptoRuble będzie można zamienić na ruble, z 13% podatkiem pobieranym od właścicieli, którzy nie są w stanie zadeklarować źródła swoich kryptomonet. Podobny podatek ma być ustanowiony do kupna i sprzedaży kryptorubli.

Autorstwo: Scarlet
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

Kryptowaluty cieszą się popularnością między innymi dlatego że nie są emitowane przez państwa, tak więc nie wiem czy ten CryptoRubel osiągnie sukces jak jego konkurenci.

Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Patrząc na to że podatek za niejasne pochodzenie środków to tylko 13% celem tego cryptorubla może być pranie pieniędzy.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Mam nadzieję ze szybciej się zawali świat oparty na wyzysku . Niegodziwych ludzi i władzy sprawowanej . Jeśli pieniądz służy do kupienia znaczków cyfrowych ,po co kupować znaczki cyfrowe, do opodatkowania ? Szaleńców pomysł ! Bez użytku i bez pożytku , dla większości nas