Rafał Piech wygrywa

Opublikowano: 22.04.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2813

Rafał Piech wygrywa wybory na prezydenta Siemianowic Śląskich. Jak wynika z pełnych danych PKW, na obecnego prezydenta zagłosowało w niedzielę 11 195 wyborców (52,87 proc.), a na kandydatkę KO – 9 980 (47,13 proc.)

To niezwykle istotna informacja. To ważny znak dla wyborców w całej Polsce. Ten wynik mnie cieszy przede wszystkim dlatego, że głosowanie wypadło nareszcie inaczej, niż nakazywały wiadome siły.

Wybory w moim rodzinnym mieście były pewnego rodzaju plebiscytem, w którym sprawy lokalne zeszły na drugi plan. Przeciwko prezydentowi Siemianowic Śląskich stanęły wszystkie siły polityczne z Platformą Obywatelską i „Lewicą” na czele. Atakowały go ci od tęczowych parad, czarnych marszów i zielonych ładów. Jak w bęben waliło w niego wpływowe lobby antywęglowe. Miał przeciwko sobie duże media ogólnopolskie i lokalne media internetowe.

Całe stada internetowych trolli i wszelakie „autorytety moralne” w sposób haniebny i niedopuszczalny atakowały jego rodzinę. Opluwano jego światopogląd i wyśmiewano religijność. Puszczano w obieg ogromną ilość politycznych fejków, wyrwanych z kontekstu danych i zwyczajnych pomówień. Przeciwnicy Rafała Piecha odmieniali przez wszystkie przypadki określenia – oszołom, foliarz, dewot, antyszczepionkowiec, ruska onuca, moher czy polaczek. Spowodowane było to wyrazistymi poglądami lidera formacji Polska Jest Jedna. Piech nie uznaje narzuconych Polsce brukselskich dogmatów. Pozostaje krytykiem – zielonego ładu, dekarbonizacji, genderyzmu, silnego angażowania się w wojnę na Ukrainie czy przymusowej relokacji emigrantów.

Pomimo szeroko zakrojonej akcji propagandowej, większość głosujących mieszkańców mojego miasta poparła go w drugiej turze wyborów na prezydenta Siemianowic Śląskich. To dowodzi, że skuteczność Przeciwnika jest zawodna. To dodaje otuchy i budzi nadzieję. Zwycięstwo Piecha, jest ważnym i znaczącym znakiem dla wszystkich tych, co nie godzą się być tylko pionkami na szachownicy Przeciwnika.

To zwycięstwo dało nam wszystkim ważny argument i pokazało, ile są warte ich sondaże i analizy. Pamiętajmy na przyszłość, że zdecydowana większość niezależnych autorytetów i uznanych komentatorów to manipulanci, którzy kierują swoje przesłanie do snobów i konformistycznej ćwierćinteligencji wyćwiczonej przez telewizornię. Właśnie ona zazwyczaj nie ma własnego zdania w żadnej sprawie. Ten segment elektoratu potrzebuje informacji, po czyjej stronie stać wypada i gdzie większość koncesjonowana, aby dorzucić tam swój głos.

Powtarzam to co napisałem w ostatnim numerze „Myśli Polskiej”. W moim mieście miał miejsce proces, którego wyczekuje w skali kraju – zadecydowały kryteria programowe. Narzucone podziały są spychane na margines. Nie jest przecież najistotniejsze, skąd się wywodzisz, do jakiej szkoły politycznej się odwołujesz, ale to, co zrobiłeś i co chcesz zrobić dla małej i wielkiej Ojczyzny. To był lokalny plebiscyt poparcia dla kierunku obranego lokalnie i ogólnopolsko. Siemianowiczanie poparli Piecha ze względu na to, co udało mu się zrobić w naszym mieście. Głosowali na niego dlatego, że stoją za nim konkretne czyny. Ale poparli również kierunek ideowy, który lider PJJ wyznaczył. Głosowali na niego ludzie, którzy chcą obrony słabszych, gwarancji socjalno-gospodarczych, polskich zakładów pracy i ogólnodostępnej służby zdrowia. Wsparli go wyborcy będący przeciwnikami wojen, broniący tradycyjnych wartości, pragną ochrony rodziny, prostoty przepisów, zakazu wielobarwnej ideologii, i różnorakich dziwactw w rodzaju „zielonego ładu”.

Rafał Piech znakomicie odczytał to, co będzie istotne za kilkanaście miesięcy. Z tych dwóch filarów powinna się składać formacja sprzeciwu wobec szaleństw fundowanych nam przez Przeciwnika. Wokół tych poglądów i postaw, może zebrać się świadomy elektorat i tworzyć Alternatywę dla Polski. Rafał Piech mógłby być nie tylko dobrym gospodarzem Siemianowic Śląskich…

Nie podzielam wszystkich poglądów Rafała Piecha, o czym on doskonale wie. Idziemy różnymi drogami, ale do jednego celu – powrotu normalności, rozwoju i lepszego jutra.

Koledze Rafałowi Piechowi w związku z wyborem na zaszczytne stanowisko Prezydenta Siemianowic Śląskich pragnę złożyć serdeczne i szczere gratulacje. Wytrwałości w dążeniu do celu, jakim są jeszcze lepsze Siemianowice Śląskie.

Postscriptum

To nie jedyne dobre informacje. Prezydentem Przemyśla ponownie został p. Wojciech Bakun. Serdecznie gratuluje.

Autorstwo: Łukasz Jastrzębski
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Admin WM 22.04.2024 10:09

  Kandydatka KO nie przyszła na debatę wyborczą, co pozwoliło niezdecydowanym zdecydować, na kogo głosować. Podobna sytuacja jak w Tarnowskich Górach, gdzie kandydatka KO odmówiła wzięcia udziału w debacie organizowanej przez portal Tarnogorski.info (pytania miały pochodzić od mieszkańców), bo „to nie jest neutralne medium”, za to zgodziła się na debatę w rzekomo „neutralnej” TVP Katowice, którą kontrolują obecni zarządcy TVP z KO. Wynik — przegrała podobną proporcją głosów jak w Siemianowicach Śl.

 2. Stanlley 22.04.2024 12:21

  Drogi autorze nie ma się co tak cieszyć bo widać że oni grają do jednej bramki. Już przecież z opisu wynika że celowo prowadzili nieudolnie kampanię doświadczeni politycy…

 3. nedosew 22.04.2024 14:01

  Po czynach ich poznacie, nie po słowach…
  Bardzo podobała mi się postawa prezydenta Siemianowic podczas pandemii. Demaskował kłamstwa covidowe, pokazywał prawdziwe statystyki, nie dopuszczał szaleństwa pandemicznego do miasta.

  Także w wielu innych kwestiach Piech ma zdroworozsądkowe poglądy, opierając się ogólnoeuropejskim i światowym trendom lansowanym przez globalistów..

  Oby był to impuls do zmian zachodzących w całej Polsce 🙂

 4. Stanlley 22.04.2024 14:11

  @nedosew tak tak – zapomniałeś dodać jak to dorabia w innych spółkach miejskich i jak to umieścił żonę w kilku innych. Na początku kłamał że to nie prawda a wobec dowodów przestał sprawę komentować.

  Po czynach ich poznacie – za jego rządów ubyło ludzi, zniknął praktycznie lokalny biznes na rzecz zachodnich sieci handlowych. Wyłazi na mównicę i wali androny o najświętszej panience, o tym jakim to jest patriotą… Sprawdzenie tego zajmuje 5 minut – google maps służy pomocą.

 5. niusy 22.04.2024 14:47

  A ja to myślę, że wybory powszechne to takie wybory miss i mister 🙂 Od wyglądu zależy czy wygra. Rafał Piech niewątpliwie ma u mnie plus, pokazywał jak to w szpitalu miejskim na 6 osób chorych na kowid na oddziale intensywnej terapii 5 jest zaszczepiona, czyli szczepionki nie chronią. I też nie mam nic przeciwko jego wyborowi. Ale by jakiś bardzo dużo wynikało z tego to nie wydaje mi się. Wyższy urzędnik miejski i tyle. Jakby startowała Dagmara Kazimierska to by z nią przegrał.

 6. Katarzyna TG 22.04.2024 14:59

  Mnie do pana Piecha zraziła trochę kwestia poruszona między innymi tutaj: https://gorliceiokolice.eu/2023/10/piech-jest-jeden-czyli-pierwszorzedni-fachowcy-wkroczyli-do-akcji

  Widzę pewną sprzeczność między retoryką a merytoryką.. nie oceniam ale pewien niesmak jednak pozostaje.

 7. nedosew 22.04.2024 20:31

  @Stanlley
  A myślałeś, że ktoś jest u władzy dla idei? Że codziennie naraża się ludziom (bo wszystkim nie dogodzisz), że przestaje mieć życie prywatne i cały czas wystawiony z na krytykę?
  Musi mieć z tego jakieś profity.
  Ważne jednak,że reprezentuje postawę zdroworozsądkową, antyglobalistyczną, słucha ludzi i jest blisko nich.
  A że ubyło mieszkańców i kurczy się lokalny biznes – tak jest we wszystkich miastach, ponieważ ogólnokrajowych trendów nie zatrzymasz.

 8. nedosew 22.04.2024 20:34

  @Stanlley
  A myślałeś, że ktoś jest u władzy dla idei? Że codziennie naraża się ludziom (bo wszystkim nie dogodzisz), że przestaje mieć życie prywatne i cały czas wystawiony z na krytykę?
  Musi mieć z tego jakieś profity.
  Ważne jednak że reprezentuje zdroworozsądkowe myślenie, antyglobalistyczną postawę, tradycyjne wartości, słucha ludzi i jest blisko nich.
  A że ubyło mieszkańców i kurczy się lokalny biznes – tak jest we wszystkich miastach. Ogólnokrajowych trendów nie zatrzymasz. Nie ten poziom władzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.