Komu zabierze Polska Jest Jedna?

Opublikowano: 20.09.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1918

W prawyborach w Wieruszowie Polska Jest Jedna, zwana w kręgach jej gorących zwolenników „Polska Jest Jezusa”, przebiła 4 punkty procentowe. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że – co było do przewidzenia – urwała nieco PiSowi i sporo Konfederacji.

Czy podobnie będzie w wyborach, gdzie PJJ ma listy bez Podkarpacia, obwarzanka warszawskiego i bodaj Poznania? Dowiemy się za miesiąc.

Partia pana Piecha ma zwolenników wierzących, że – nie licząc wyniku w prawyborach – co najmniej jedna interwencja z Niebios na ich rzecz w postaci rejestracji 21 okręgów już za nimi. Kolejnym cudem jest rejestracja 38 na 41 okręgów w Polsce. Sięgnięcie po miliony za przekroczenie 3 procent stało się dla nich po weekendzie wyobrażalne, zaś pan Piech szykuje się do kampanii prezydenckiej 2025.

Potencjał wyborczy „głęboko wierzących” nie jest w Polsce zbyt wielki, ale zawsze można próbować poszerzyć elektorat lub w ostateczności złączyć siły z innymi.

Co oferuje PJJ? Pan prezydent Piech jest znany szerzej, jak dotąd, z bycia prezydentem Siemianowic Śląskich, dość aktywnego działania wobec różnych praktyk za czasów covidiozy, zasiadania w spółce miejskiej innej gminy w tzw. karuzeli stołków włodarzy miast i publicznie ogłaszanej modlitwy w różnych miejscach w Polsce wraz z deklaracjami wiary.

Ciekawym byłoby poznać program polityczny i gospodarczy PJJ, zwłaszcza w kontekście powoływania się na Najświętszą Maryję Pannę i Pana Jezusa.

Tak się bowiem składa, że nawet w seminariach „Społeczną Naukę Kościoła” potrafią wykładać na modłę komunistyczną zacni doktorzy w sutannach (już chyba w garniturach jednak), o rozstrzelonych od prawa do lewa pomysłach społeczno-gospodarczych wiernych katolików nie wspominając.

Czy w PJJ przeważy nurt pobożnych socjalistów prowadzony na wzór olbrzymiej rzeszy miast w Polsce czy też na wzór słów z przypowieści – „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź!”?

Warto bowiem pamiętać, że w XX rozdziale u św. Mateusza czytamy: „Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym”.

Pan Jezus stawia tu zawsze obowiązującą wobec państw i rządów diagnozę. A alternatywa zgadza się – dla niektórych, o zgrozo – ze współczesną wizją państwa kręgów liberalnych gospodarczo, tj. że urzędnicy, sędziowie, służby i ministrowie (jak sama nazwa mówi) to nie nasi dobrodzieje i panowie łaskawcy rozdający pincet (w końcu to my im płacimy z naszych podatków) tylko rodzaj naszych sług uzurpujących sobie prawo do bycia bezkarnymi właścicielami trzody. Trzody, za jaką nas mają; szczepiąc nas, każąc bić kijem w parapet przychodni, mówiąc co mamy jeść, czego uczyć nasze dzieci, jak dbać o naszą przyszłość na stare lata, itd.

Wiemy, że i w samym Kościele bywają pomyłki między byciem sługą jako hierarcha, czy choćby wikary, a byciem panem na włościach dającym odczuć parafianom/diecezjanom swoją władzę – tym bardziej w państwie.

Póki co łatwiej więc powiedzieć komu PJJ boleśnie odbierze głosy, niż komu odbierze pieniądze, wolność i prawa. Ale jeśli kolejne cuda będą miały miejsce, to czegoś prócz ogólników -że „chcą dobrze” – się dowiemy.

Może już za dwa tygodnie.

Autorstwo: Wojciech Popiela
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 21.09.2023 13:51

    Nalezy jeszcze wpomnieć że PJJ to kontrolowana opozycja – innych nie wpuszcza się do mediów. Dla porównania komitet wyborców rucho Dobrobytu i Pokoju – przy kilka tysięcy razy mniejszej obecności w mediach – zdobył 4 razy mniej głosów. O zgrozo! Ten straszny TNV nie opublikował całości wyników, a TVP uwzględniła całość…

  2. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 22:36

    To bardzo dobrze, pjj 4 procent, konfederacja 4 procent tzn. Że dzięki temu PiS będzie miał 55 procent haha.
    Człowiek wierzący nie dalby się nabrać na pjj, przykro mi. W Biblii stoi jasno, że naiwność jest głupotą, ale kogo to obchodzi fajna jest husaria i powstania styczniowe…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.