Protestowali przeciwko zakazowi spożywania psiego mięsa

Opublikowano: 14.12.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1331

Przed południowokoreańskim parlamentem protestowali przeciwko zakazowi spożywania psiego mięsa hodowcy psów na mięso i właściciele lokali, gdzie się to mięso podaje. Zakaz spożywania takiego mięsa zamierza wprowadzić rząd i rządząca krajem Partia Władzy Ludowej.

Jeszcze w tym roku odpowiednia ustawa ma zostać przyjęta przez parlament. Hodowcy psów na mięso i właściciele lokali twierdzą, że ustawa pozbawi ich środków do życia oraz ograniczy różnorodność serwowanych posiłków.

Korea Południowa chce zakazać jedzenia psiego mięsa i położyć kres kontrowersjom związanym z tym zwyczajem w związku z rosnącą świadomością ws. praw zwierząt. Psie mięso jest daniem podawanym latem.

Sięgają po nie głównie starsi mieszkańcy kraju. Wg Gallupa, dwie trzecie Koreańczyków popiera zakaz spożywania psiego mięsa, a 8% przyznaje, że jadło psie mięso w ciągu minionego roku.

W 2015 roku odsetek ten wynosił 27%. W Korei jest ok. 3,5 tys. gospodarstw hodujących 1,5 mln psów na mięso i 3 tys. restauracji, które specjalizują się w daniach z psiny.

Rząd oferuje przedstawicielom branży, której działalność ma zostać zakazana, trzyletni okres przejściowy na zmianę rodzaju prowadzonej działalności. Mają oni otrzymać wsparcie finansowe.

Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.