Robot pomylił pracownika z pudełkiem warzyw i zmiażdżył go

Opublikowano: 15.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3095

W Donggoseong Export Agricultural Complex, zlokalizowanym w Korei Południowej, doszło do tragicznego wypadku, który rzucił cień na rozwijającą się dziedzinę robotyki. 40-letni mężczyzna, pracownik firmy specjalizującej się w robotyce, testował czujnik robota w centrum dystrybucji warzyw, gdy niespodziewanie stracił życie w wyniku błędu maszyny.

Robot, który miał za zadanie podnosić i umieszczać pudełka z papryką na palecie, działał nieprawidłowo. To nieoczekiwane zachowanie maszyny skutkowało nieprawidłowym zidentyfikowaniem pracownika jako część procesu operacyjnego. W wyniku tego błędu robot chwycił mężczyznę i przygwoździł go do przenośnika taśmowego, co spowodowało poważne obrażenia głowy i klatki piersiowej. Pomimo szybkiej reakcji służb medycznych, pracownik zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Ta tragedia wywołała natychmiastową reakcję władz, które ogłosiły dokładne dochodzenie w celu zidentyfikowania ewentualnych zaniedbań ze strony kierowników ds. bezpieczeństwa. Incydent ten przypomniał o kluczowym znaczeniu przestrzegania rygorystycznych środków bezpieczeństwa w środowiskach, gdzie ludzie współpracują z robotami.

Donggoseong Export Agricultural Complex wyraził głębokie kondolencje rodzinie ofiary i zapowiedział opracowanie „dokładniejszego i bezpieczniejszego” systemu sterowania robotem. Ten wypadek uwydatnił konieczność ulepszenia protokołów bezpieczeństwa i wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących wykorzystania robotów w miejscu pracy.

Niestety, nie jest to odosobniony przypadek w Korei Południowej. Wcześniej w tym roku doszło do podobnego incydentu, kiedy inny mężczyzna został poważnie ranny w fabryce części samochodowych przez robota. Te wydarzenia podnoszą poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa robotów i potencjalnych zagrożeń, jakie stanowią dla ludzi.

Przypadki te przypominają niedawne wypowiedzi znanego przedsiębiorcy Elona Muska na temat przyszłości robotyki. Musk przewidywał, że humanoidalne roboty, przypominające te z filmów science fiction, będą kiedyś w stanie wykonywać bardziej złożone zadania, takie jak wspinanie się na drzewa czy przeszukiwanie budynków. Tragiczne wydarzenia w Korei Południowej rzucają nowe światło na te prognozy, podkreślając pilną potrzebę ostrożności i odpowiednich regulacji w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denisrozrabiaka 15.11.2023 19:48

    “… w wyniku błędu maszyny..” – a przecież to gościu programował.
    Oby to nie wpłynęło na dostawy czołgów do Polski albo bezpośrednio do Ukrainy a potem na olx. Hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.