Posiadanie narkotyków w Szkocji stanie się legalne?

Opublikowano: 10.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1015

Szkocki rząd kierowany przez pierwszego ministra Humzę Yousafa wezwał władze centralne w Londynie do dekryminalizacji wszystkich narkotyków stosowanych na własny użytek.

Czy posiadanie na własny użytek narkotyków w Szkocji zostanie zalegalizowane? Brytyjski rząd został wezwany przez regionalne władze szkockie do zmian prawa w zakresie posiadania nielegalnych środków psychoaktywnych, aby umożliwić osobom przyłapanym na posiadaniu narkotyków „leczenie i wsparcie, a nie kryminalizację i wykluczenie”. „Chcemy stworzyć społeczeństwo, w którym problemowe zażywanie narkotyków jest traktowane jako kwestia zdrowotna, a nie karalna, zmniejszając stygmatyzację i dyskryminację, oraz umożliwiając takim osobom powrót do zdrowia i pozytywny wkład w społeczeństwo. Chociaż wiemy, że te propozycje wywołają debatę, są one zgodne z naszym podejściem do zdrowia publicznego i pomogłyby w realizacji naszej narodowej misji poprawy jakości życia” – deklaruje szkocka minister ds. polityki antynarkotykowej, Elena Whitham.

W ramach przedstawionej przez Holyrood propozycji pojawiają się zmiany, które mają umożliwić stworzenie nadzorowanych miejsc do zażywania narkotyków. Obejmują także zwiększony dostęp do leczenia doraźnego w przypadku przedawkowania narkotyków. Apel do władz w Londynie pojawia się w cztery lata po tym, jak SNP poparła dekryminalizację posiadania i spożywania narkotyków na konferencji partyjnej.

To władze w Londynie decydują w kwestiach związanych z legalności posiadania i zażywania narkotyków, ale rząd szkocki odpowiada za politykę zdrowotną i społeczną dotyczącą tych nielegalnych używek. Home Office już wcześnie zadeklarowało, że nie planuje dekryminalizacji posiadania narkotyków, a także sprzeciwia się specjalnym „pokojom” do przyjmowania narkotyków.

Liczba osób, które zmarły z powodu nadużywania narkotyków w Szkocji spadła nieznacznie w zeszłym roku z 1339 do 1330 po ośmiu kolejnych latach wzrostu, ale kraj ten nadal ma zdecydowanie najwyższy wskaźnik zgonów z powodu przyjmowania narkotyków w skali całej Europy.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.