Polska armia wyprzedziła Iran i Koreę Północną

Opublikowano: 18.02.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 159

Według rankingu Global Firepower pod względem swojego potencjału wojskowego Polska zajmuje 18. miejsce na świecie.

Global Firepower to system oceniania potencjału wojskowego krajów do prowadzenia wojny w tradycyjnym jej znaczeniu, to jest działań militarnych na lądzie, morzu i w powietrzu. Rankingi GFP nie uwzględniają czynnika nuklearnego, decydujące znaczenie mają zaś położenie geograficzne, dostęp do zasobów naturalnych, wyposażenie techniczne i poziom przygotowania armii.

W rankingu na rok 2014 Polska wyprzedziła takie kraje, jak Szwajcaria, Iran i Korea Północna, zostawiła też w tyle kraje z Europy Środkowej – Czechy, Słowację i Węgry.

W piątce liderów rankingu znalazły się USA, Rosja, Chiny, Indie i Wielka Brytania.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
roztargniony
Użytkownik
roztargniony

Tak, ranking rankingiem, ale czy w czasie rzeczywistej walki z nimi byśmy cokolwiek wygrali? Nie jestem tego taki pewien.

W.W.
Użytkownik
W.W.

Te rankingi są do du**.
Wszak nie tak dawno czytałem, że były ogromne trudności ze skompletowaniem kolejne zmiany na Afgańską awanturę.
Ze 100 000 wojska nie udało się wybrać 3 tysięcy zdolnych do walki.
Nasza armia to wojsko, czy zakład pracy chronionej?

cetes
Użytkownik

Z tych 100 000 odlicz generałów, kapelanów, ministrantów i dzieci rządzących na etatach, to nic dziwnego, że do narażania się na śmierć nie ma chętnych.
Gdyby kapelani mieli żony, to one wymusiłyby ich udział w wojnie dla budowy jeszcze większych domów od plebanii, ale tak, to po co?
Jedna nie może się pochwalić przed innym, że ma ładniejszą plebanię! I alimentów nie dostanie.

Collega
Użytkownik

Takie rankingi są po to by łatwiej było wygonić naszych chłopców na zagraniczne wojenki.

hashi
Użytkownik
hashi

Ranking rankingiem ale z kim mamy niby walczyć i o co? Ziemie wykupione przedsiębiorstwa wykupione, 80% to kapitał obcy. Jesteśmy tylko kolonią afrykańską zachodnich korporacji, kto tu przyjdzie jak niema żadnych surowców, to co było do grabienia już oddaliśmy. No chyba, że wojsko będzie służyło tylko do tłumienia rewolucji jak na Ukrainie, ale który żołnierz zechce walczyć przeciw własnemu bratu. Prawda jest taka, że staliśmy się tylko tanimi najemnikami do nieswoich wojenek.