Polacy pracują na niemiecki dobrobyt

Opublikowano: 30.03.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1277

https://youtu.be/ocXzpWeT1o8?t=20

Nie ulega wątpliwością, że Polacy znacznie przyczynili się do rozwoju wielu zachodnich regionów europy. Emigranci zarobkowi wyjeżdżający z naszego państwa chcieli lepiej zarabiać w zamian za pracowanie na rzecz innych gospodarek. Kraje zachodu przyciągając do siebie tańszą siłę roboczą, są w stanie szybciej i efektywnie rozwijać swoje gospodarki. Masa robotników ze wschodnich krajów w tym z Polski znacznie wpłynęła na PKB takich krajów jak Niemcy, Anglia czy np. Niderlandy, które skusiły wielu naszych obywateli wyższymi zarobkami, a co za tym idzie poprawą jakości życia.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. chaldejczyk 30.03.2023 17:30

  Do Polski też przyjeżdżają ze wschodu i pracują na nasz dzisiejszy “dobrobyt”.
  Nie oburzać się na to słowo – to przez paralelę do tytułu.

  A przyczyn dobrobytu tu akurat Niemiec jest sporo.
  1 – grabież chociażby Polski podczas 2 wojny, bez reparacji
  2- pomoc chameryki po wojnie
  3- wcześniej eksploatacja koloni w Afryce = wyzysk
  4- kupno polskich zakładów za grosze przy reformie Balcerowicza (nie ważne czy celem produkcji czy uwalenia naszej konkurencji)
  5- zachodni doradcy kierujący naszą gospodarką by padała
  6- lobby li to unijne li to pewnych firm by przejąć najlepsze nasze zakłady, lepsze od zachodnich np Zelmer czy Wedel.
  7- sponsorowanie szkół medycznych i uczenie przyszłych lekarzy tylko metod zastrzyk, tabletka
  8- postawienie na pewne dochodowe gałęzie jak produkcja leków np Bayern i trucie ludzi bazując na punkcie 7
  9- lepsza organizacja gospodarki na wyższych szczeblach
  10- dodam głupotę naszych rządów i sprzedaży złóż gazu łupkowego (jakoś cicho o tym w dobie kryzysu), miedzi, politykę węglową sprzeczną z naszą racją stanu czy lokalizacji żołnierzy zza oceanu na największych w Europie złożach tytanu.

 2. Stanlley 31.03.2023 10:02

  No to ma refleks ten “expert” …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.