„Papieskie Kremówki” zaatakowały posłankę Lewicy

Opublikowano: 03.04.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1673

Paulina Matysiak, posłanka Lewicy z woj. łódzkiego, węszy agitacje religijną prowadzoną za pomocą kremówek rozdawanych w pociągach.

2 kwietnia wypada rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. To nie tylko święty Kościoła katolickiego, ale także postać, która znacząco przyczyniła się do wyzwolenia Polski z komunizmu. Z tego powodu pracownicy PKP nosili wczoraj żółto-białe przypinki, a w pociągach można było dostać… kremówki.

Dlaczego kremówki? Bo słodycz ten zasłynął jako jeden z ulubionych łakoci papieża Polaka. Okazuje się jednak, że m.in. ciastka z kremem mogą komuś przeszkadzać. Posłanka Lewicy, Paulina Matusiak, twierdzi, że zaatakowano ją agitacją religijną.

„Fakt, że w ramach poczęstunku w niektórych pociągach Intercity pasażerowie dostają ciastko, nie jest absolutnie problemem. Problemem natomiast jest robienie z pociągów miejsca agitacji religijnej i wymaganie od pracowników noszenia dziś żółto-białej przypinki (barwy Watykanu). Czy kremówka zostanie w Intercity na stałe w ramach żywieniowej rewolucji? Nie wiem. Natomiast dość smutne jest to, że prawica dobre imię i dziedzictwo Jana Pawła II próbuje ratować kremówkami” – napisała lewicowa polityk na „Twitterze”.

Czyli niby nie są te ciastka problemem, ale okazuje się, że jednak są i to poważnym. A przypinki? Powtórzmy to jeszcze raz: Jan Paweł II to nie tylko postać ważna dla katolików, ale także dla najnowszej historii Polski.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Paulina Matysiak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. miskolabor 03.04.2023 17:58

  Żółto białe przypinki przeszkadzają, ale już niebiesko żółte nie 🤦🤣

 2. Wolfman 03.04.2023 18:23

  Robią wszystko by nas skłócać i nie zajmują się niczym istotnym

 3. andi170 03.04.2023 19:19

  A tej komunistce nie przeszkadza kolorowa szmata?? Jej się marzy sierp i młot.

 4. Admin WM 04.04.2023 08:17

  A ja bym chciał wiedzieć, co zrobiła z ciastkiem. Jeśli oddała komuś innemu – postąpiła szlachetnie, jeśli wyrzuciła – zmarnotrawiła jedzenie, jeśli zjadła – jest hipokrytką.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.