Ali Ağca zaproszony do „Tańca z Gwiazdami”

Opublikowano: 13.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2368

Mijają 42 lata od zamachu na życie Jana Pawła II. 23-letni wówczas Turek Ali Ağca postrzelił papieża Polaka z bliskiej odległości. Ojciec Święty przeżył i doprowadził do ułaskawienia zamachowca, który później stał się celebrytą.

13 maja 1981 roku, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej, około godz. 17 papież Jan Paweł II przemierzał plac świętego Piotra w otwartym papamobile. Nie mógł wtedy jeszcze wiedzieć, że w zebranym na miejscu tłumie ukryty był Mehmet Ali Ağca – turecki płatny zabójca, którego wynajęto, by zamordowała papieża Polaka.

Papieski samochód zatrzymał się na wysokości Spiżowej Bramy. Ojciec Święty pochylił się, by pobłogosławić dziecko. Wtedy zamachowiec strzelił papieżowi w rękę i brzuch. Lekarzom udało się uratować życie Jana Pawła II, a Ali Ağca został pochwycony i skazany na dożywocie. Po spotkaniu ze swoim niedoszłym zabójcą papież wybaczył mu próbę zamachu i doprowadził do jego ułaskawienia.

Mniej łaskawe od Ojca Świętego były władze Turcji, które i tak wtrąciły terrorystę do więzienia za wcześniejsze zabójstwo dziennikarza, które mu zlecono.

Ali Ağca wyszedł z więzienia w 2010 roku i stał się celebrytą. Udzielał wywiadów, napisał książkę, a nawet… został zaproszony do włoskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Na udział płatnego zabójcy w show nie zgodziły się jednak władze Turcji i do tej farsy na szczęście nie doszło.

Mehmet Ali Ağca wciąż jest osobą medialną, a dziennikarze nieustannie pomagają mu w zdobywaniu rozgłosu. Ostatnio zabójca wyjawił w wywiadzie, że mógł zabić także inne znane postacie. „Chciałem zabić królową Elżbietę i sekretarza generalnego ONZ Kurta Waldheima. W Europie odbyłem wiele wycieczek. Przyjechałem do Rzymu” – powiedział.

Autorstwo: SG
Na podstawie: O2.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JedynaDroga 13.05.2023 13:15

    ” Ostatnio zabójca wyjawił w wywiadzie, że mógł zabić także inne znane postacie. „Chciałem zabić królową Elżbietę i sekretarza generalnego ONZ Kurta Waldheima. W Europie odbyłem wiele wycieczek. Przyjechałem do Rzymu” – powiedział ”

    Polać mu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.