Sprofanowano kolejny pomnik Jana Pawła II

Opublikowano: 04.04.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2880

Pomnik św. Jana Pawła II stojący przed konkatedrą w Stalowej Woli został oblany w poniedziałek 3 kwietnia czerwoną farbą. Można się zastanawiać, czy krajowych „laikardów” z poduszczenia TVN opanowała epidemia głupoty, czy z bezsilności wobec przywiązania Polaków do postaci i nauk papieża sięgają po akty terroru?

„Wczoraj mieszkańcy Stalowej Woli i okolic brali udział w marszu milczenia w obronie świętości Jana Pawła II. Odpowiedzią na to była akcja chuligańska. Jak się dowiedzieliśmy, obecnie trwają policyjne oględziny miejsca zdarzenia. Do aktu wandalizmu musiało dojść nie w nocy, a rano. Świadczy o tym farba zalegająca na świeżo padającym śniegu. W okolicy są kamery monitoringu, więc odnalezienie ewentualnego sprawcy powinno być ułatwione” – informuje serwis internetowy StaloweMiasto.pl.

To kolejna taka akcja, po ataku na pomnik Papieża Polaka w Łodzi, a także wcześniejszych „akcjach” podobnych profanacji, które jednak nie znalazły rozgłosu medialnego.

Zgłoszenie na policję w Stalowej Woli wpłynęło wczoraj o godzinie 7:30. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i „czynności zmierzające do ustalenia sprawców i ustalenia ewentualnych świadków zdarzenia” – przekazała mł. asp. Małgorzata Kania, oficer prasowy KPP Stalowa Wola.

Głos zabrał też wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta: „Najpierw produkują kłamliwe reportaże, potem ruszają w teren bojówki. Tak wdrażana jest operacja walki z katolikami w Polsce. Przeliczą się, pokazują to wczorajsze marsze. Operacja się nie powiedzie. Jednak w obliczu narastającej fali ataków potrzebne jest przyjęcie w końcu obywatelskiej ustawy »W obronie chrześcijan«”.

Profanacja wzburzyła mieszkańców Stalowej Woli. Tym bardziej że ten atak na pamięć o Janie Pawle II ma miejsce w rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu, ważnym dla katolików wydarzeniu.

Autorstwo: BD
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 04.04.2023 14:11

  To nie profanacja, to perfonmance

 2. rici 04.04.2023 14:26

  Najbardziej podoba mi sie ten napis “nie wierzymy w to co sie mowi” .
  Jak pisza prawde, to mowia ze nie wierza, jak klamia , to wierza. Ale to typowe dla ludzi niemyslacych samodzielnie.

 3. supersebi900 04.04.2023 19:36

  to następna powinna byc ustawa o ochronie czci i dobrego imienia ofiar księzy pedofilów

 4. adambiernacki 04.04.2023 23:52

  Temacik zastępczy uruchamiający święcieprzekonanych czyli narkomanów naćpanych substancjami chemicznymi uwalnianymi poprzez autosugestię zwaną wiarą. Uruchamiający też czerwonawych wściekłoplujców.

  Wojtyła wiedział czy nie wiedział…nie ma to znaczenia. Wszyscy wiedzieli i wszyscy mogli coś zrobić. Kto zrobił niech pierwszy rzuci kamień. No słucham kto z was coś zrobił?

  Ja tez nic nie zrobiłem.

  Dlaczego wujek Józek nie zreformował policji przecież tam pracował?! Dlaczego wujek Heniek nie zreformował wojska przecież tam pracował?!

  O czym tu bredzić? Życia nie znacie? Przestańcie.

  Pokazują wam o tam tam ruchali dzieci! Dzięki temu nie patrzycie tam gdzie obecnie ruchają albo szykują się ruchać. Już się nie mówi o serialu pornograficznym z udziałem pisowców i innych jeszcze pewnie misiów, który z pewnością powstał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.