Państwo Islamskie zaatakowało w katolickim

Opublikowano: 30.01.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2091

To Państwo Islamskie odpowiada za atak na chrześcijańską świątynię Santa Maria w Stambule. Jedna osoba zginęła. W trakcie ataku w kościele przebywał konsul generalny RP Witold Leśniak wraz z dziećmi.

Obaj zamachowcy, którzy zaatakowali w niedzielę w kościele w Stambule, są obcokrajowcami; jeden pochodzi z Rosji, drugi z Tadżykistanu. Oceniamy, że są powiązani z tzw. Państwem Islamskim – poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Turcji Ali Yerlikaya.

Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia niedzielnego zamachu, twierdząc, że był on odpowiedzią na wezwania przywódców organizacji terrorystycznej do atakowania Żydów i chrześcijan. Mężczyzn podejrzewanych o przeprowadzenie ataku złapano w godzinach wieczornych tego samego dnia.

W zamachu zginęła jedna osoba, 52-letni obywatel Turcji. „Po tym haniebnym ataku stambulska policja zorganizowała szybką i kompleksową akcję. Przeszukano 30 lokalizacji i zatrzymano 47 osób. Ostatecznie w nocy schwytano dwóch podejrzanych” – wyjaśnił minister Yerlikaya podczas konferencji prasowej w komendzie policji w Stambule. Powiedział, że obaj zamachowcy, którzy zaatakowali w niedzielę w kościele w Stambule, są obcokrajowcami. Jeden pochodzi z Rosji, drugi z Tadżykistanu.

Rzecznik MSZ Paweł Wroński potwierdził dotychczasowe nieoficjalne informacje tureckich mediów, że we włoskim kościele Santa Maria podczas ataku przebywał konsul generalny RP Marek Leśniak wraz z dziećmi. „Konsul generalny był na miejscu ataku. Obecnie pozostaje w Turcji, zapewniono mu i jego rodzinie bezpieczeństwo i ochronę. Władze tureckie z prezydentem Turcji i burmistrzem Stambułu skontaktowały się z konsulem, wyrażając współczucie i zapewniając o swoim wsparciu” – powiedział w poniedziałek PAP Wroński. Zaznaczył, że konsul i jego rodzina nie odnieśli żadnych obrażeń.

Autorstwo: KM
Na podstawie: PAP.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denisrozrabiaka 30.01.2024 22:26

    Haha “Jeden pochodzi z Rosji, drugi z Tadżykistanu.”
    Czyli państwo islamskie(usa-sponsor) zatrudnia m.in.Rosjanina aby zabił Turka,a jak by trafiło na ambasadora to byłby pretekst do wojny. Nieźle te amerykany kombinują

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.