Ottawa wydała 800 000 CAD na autorów przemówień

Opublikowano: 07.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1247

Departamenty federalne wydały w ciągu ostatnich trzech lat ponad 800 000 dolarów kanadyjskich (CAD) na zatrudnienie autorów przemówień dla ministrów i innych wysokich rangą urzędników, wynika z informacji przedstawionych w Izbie Gmin.

Minister ds. Stosunków Korony i Ludów Tubylczych wydał najwięcej na takie usługi, z kontraktami o wartości 142 439 dolarów od 2019 r. Ministerstwo środowiska i zmian klimatycznych zajęło drugie miejsce z kwotą 134 139 dolarów. Informacje zostały dostarczone przez departamenty po pisemnym pytaniu konserwatywnego posła Mike’a Lake’a (Edmonton-Wetaskiwin).

Ministrowie korzystali z autorów przemówień podczas wygłaszania mów do różnych grup, ale także podczas uczestniczenia w debatach Izby Gmin lub składania zeznań przed komisją.

Obecny minister środowiska Steven Guilbeault miał swoje przemówienie napisane przez autora, kiedy przemawiał w Izbie Gmin w czerwcu 2021 r. jako ówczesny minister dziedzictwa. Guilbeault przemawiał w odpowiedzi na wniosek złożony przez Bloc Québécois w sprawie statusu konstytucyjnego Quebecu i języka francuskiego oraz pochwalił wsparcie swojego rządu dla kultury w prowincji. Według Heritage Canada przemówienie kosztowało 765 dolarów.

Następca Guilbeaulta na wydziale, Pablo Rodriguez, zapłacił autorowi przemówień 487 dolarów za przygotowanie przemówienia wstępnego na posiedzeniu komisji Heritage Commons w lutym 2022 r. „Słyszałeś mnie już wcześniej. Często zadaję to pytanie: »Czy wyobrażasz sobie dzień bez sztuki, bez kultury?«. Byłoby nudno. Bez teatru, telewizji, filmów, książek byłoby super nudno” – powiedział wówczas Rodriguez, zwracając się do wsparcia przemysłu kulturalnego w związku z pandemią.

Firma Heritage Canada wydała 63 980 dolarów na usługi pisania przemówień od kwietnia 2020 r. do 31 marca tego roku.

Kilku ministrów zleciło napisanie swoich przemówień na potrzeby procedur parlamentarnych, na przykład Marco Mendicino minister ds. Bezpieczeństwa publicznego. Zdecydowanie bardziej poszukiwanym autorem przemówień jest Craig Steenburgh, który w omawianym okresie otrzymał ponad 300 000 dolarów. Witryna Steenburgha podaje, że jest jednym z „najbardziej zapracowanych niezależnych pisarzy komunikacyjnych” w Ottawie i zawiera link do przemówienia , które napisał dla królowej Elżbiety II w 2007 roku.

Drugim czołowym dostawcą usług pisania przemówień jest firma Marshall-Daigneault & Associates, która w tym okresie otrzymała kontrakty o wartości 145 140 dolarów.

Informacje o pisaniu przemówień dla premiera Justina Trudeau zostały oznaczone jako „niedostępne”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.