Odświeżyć pamięć

Opublikowano: 05.02.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1776

Odpowiadając na pytania mediów w Bundestagu, Olaf Scholz oświadczył: „Współpraca z naszymi partnerami we wspieraniu Ukrainy jest rzeczą słuszną pod względem finansowym, humanitarnym jak też dostaw broni. Możemy powiedzieć, że teraz w Europie to my i Wielka Brytania udostępniliśmy najwięcej broni. Niemcy będą zawsze w czołówce, jeśli chodzi o pomoc Ukrainie”.

Dwa dni później, na konferencji prasowej rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa odpowiedziała: „Wszyscy pamiętamy, czym są niemieckie czołgi. To pojazdy, które stały się symbolem nie tylko śmierci, śmiercionośnej ideologii, ale mizantropii będącej globalnym zagrożeniem dla ludzkości planety. Czytając o nazizmie, faszyzmie czasów II wojny światowej sądzę, że mundury SS i niemieckie czołgi to symbole III Rzeszy, które pogrążyły ludzkość w otchłani nienawiści, niosąc zagładę. Niemieckie czołgi zapisały się na zawsze w pamięci jako antysymbol. Teraz – kiedy znowu niemieckie czołgi mają jeździć po naszej ziemi – czego oczekuje Berlin? Będą najeżdżać nasze miasteczka i wsie jak w pamiętnym czasie? My to pamiętamy, ale czy Berlin pamięta?”.

Plan Morgenthau

W konsekwencji okrucieństw, jakie zadali ludzkości Niemcy, wielu doszło do przekonania, że Niemcy nie mają moralnego prawa, by istnieć. Jedną z tych osób był sekretarz skarbu prezydenta F. D. Roosevelta Henry Morgenthau jr. To on wezwał do demilitaryzacji Niemiec i ich podziału po II wojnie światowej. Morgenthau zwrócił wówczas uwagę na Zagłębie Ruhry, mówiąc: „Tu leży serce potęgi przemysłowej Niemiec – kolebka wojen. Dlatego obszar ten powinien być pozbawiony nie tylko wszelkich gałęzi przemysłu, ale tak osłabiony i kontrolowany, żeby w przyszłości nigdy nie mógł stać się okręgiem przemysłowym”.

Skupiając się nie tylko na potencjale przemysłowym, ale też ludzkim, w związku z tym, że obszar ten już nigdy nie byłby przemysłowym, jego mieszkańców należało zachęcać do migracji, zwłaszcza mających specjalne uzdolnienia i wykształcenie techniczne, aby byli jak najbardziej rozproszeni.

Nowy model bezpieczeństwa

Ten wątek jakby nie istniał w pamięci Armina Pappergera, prezesa Rheinmetall AG – producenta czołgu Leopard A2. Siedziba Rheinmetall jest w Dűsseldorfie, stolicy kraju związkowego Nadrenii-Westfalii, epicentrum Zagłębia Ruhry objętego planem Morgenthau. Papperger i jego firma zbrojeniowa są dobroczyńcami polityki przełomu (Zeitenwende) Olafa Scholza, kanclerza Niemiec, którą ogłosił uroczyście 27 lutego 2022 r., czyli 3 dni po inwazji Rosji na Ukrainę. W swym przemówieniu Scholz przemilczał niemieckie doświadczenia obu wojen światowych, w których niepohamowany militaryzm niemiecki współpracował z przemysłowcami, by ich połączenie przełożyło się na agresywnej polityce zagranicznej, owocującej konfliktem światowym. Scholz ogłosił politykę odstraszania opartą na wojsku jako gwarancji bezpieczeństwa narodowego Niemiec przy ogromnych nakładach na wojsko zwiększających radykalnie zyski takich firm jak Rheinmetall AG.

Według prezesa Pappergera, była to istotnie polityka przełomu pozwalająca Niemcom wyjść poza ograniczenia narzucone po II wojnie światowej.

„Dawniej nas obrażano, czasem grożono, ale myślę o tym, co mogłoby się stać, kiedy nie byłoby broni, a to teraz widać na Ukrainie” – powiedział reporterowi Papperger. Scholz, Papperger i podobni im powinni sobie przypomnieć i pójść za przykładem Willie Brandta. Świadom moralnej odpowiedzialności, jaką ponosi za historię Niemiec wobec Polaków, złożył wieniec pod pomnikiem Bohaterów Getta Warszawskiego. Nie ograniczył się do pochylenia głowy, ale padł na kolana. Tym gestem zaczęła się Ostpolitik – proces normalizacji między Niemcami Zachodnimi a Wschodem – Rosją i narodami najbardziej doświadczonymi agresją nazistowskich Niemiec. Przez długie lata Angela Merkel promowała tę politykę, kierując rządem.

Zdrada Merkel

Ciemną stronę polityki Merkel ujawnił przewrót na Ukrainie w 2014 roku i symulowanie dobrych intencji dążenia do pokojowego rozwiązania ówczesnego kryzysu porozumieniami z Mińska. Przyznała to niedawno w mediach, przypominając, iż była to gra na zwłokę, by wzmocnić Ukrainę do późniejszego otwartego kryzysu. Wyznanie Merkel, Hollande’a i Poroszenki, że papierowy pokój był fikcją zapewniającym NATO wyszkolenie armii ukraińskiej zdolnej do pokonania wspieranych przez Rosję sił w Donbasie.

Na tym tle, oświadczenie ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera na konferencji w Monachium w 2014 r. mówiące: „Niemcy muszą wcześniej być przygotowane do bardziej zdecydowanego i zaangażowanego działania w politykę zagraniczną i bezpieczeństwo” oznaczało poprowadzenie Niemiec ku ścieżce konfrontacji z Rosją.

Obecna minister spraw zagranicznych Niemiec A. Baerbock podczas Zgromadzenia Rady Europy w Strasburgu powiedziała: „Toczmy wojnę z Rosją, a nie między sobą”. Mówiąc o potrzebie obrony praw człowieka i demokracji piętnowała „morderczy atak Rosji na ludność Ukrainy”. Jako przedstawicielka Partii Zielonych z pełną otwartością w partyjnym manifeście zadeklarowała: „Niemcy powinny być siłą napędową deeskalacji konfliktów”, by wkrótce dorównać Scholzowi i Merkel wspierając niemiecki militaryzm.

Ogarniając ten horyzont polityczny Maria Zacharowa błagała przywódców niemieckich, by nie popełniali błędów swoich przodków, za które zapłacili wysoką cenę, mówiąc: „Dzień, w którym podjęto decyzję o wysłaniu niemieckich czołgów na Ukrainę, jest historycznym, ponieważ potwierdza, że Niemcy całkowicie utraciły suwerenność, a Scholz właśnie podpisał deklarację wyrzeczenia się suwerenności niemieckiej polityki zagranicznej”.

Potwierdzeniem i dowodnym świadectwem racji Zacharowej były słowa Victorii Nuland podczas zeznań w Senacie, gdzie chwaliła się przed senatorem Tedem Cruzem: „Tak jak ty, ja sama i sądzę, że administracja – jesteśmy zadowoleni, że Nord Stream 2 jest teraz jak lubicie mówić kupą metalu na dnie morza”.

Budowana wspólnie przez firmy niemieckie i rosyjskie infrastruktura nakładem 12 miliardów dolarów, mająca dostarczać 55 miliardów m3 gazu ziemnego z Rosji do Niemiec została 22 września 2022 r. zniszczona przez sztuczne eksplozje. Bezczelne komentarze Nuland sugerują, że Rosjanie mogą mieć rację, zwłaszcza gdy przed tą samą komisją senacką zapewnia: „Nadal mamy silne więzi z naszymi niemieckimi sojusznikami, a jakkolwiek Rosja zaatakuje Ukrainę – Nord Stream 2 nie ruszy”.

Zamknięcie Nord Stream 2 przez Scholza i decyzja o wysłaniu Leopardów są wyraźnym przejawem oddania niemieckiej suwerenności interesom politycznym Stanów Zjednoczonych.

Biada narodowi niemieckiemu, który nie wyciągnął nauki z własnej historii.

Autorstwo: Scott Ritter
Tłumaczenie: Jola
Źródło zagraniczne: Consortiumnews.com
Źródło polskie: WolneMedia.net

O autorze

Scott Ritter — były oficer wywiadu US Marine Corps. W Związku Radzieckim wdrażał traktaty o redukcji i kontroli zbrojeń. Podczas operacji Pustynna Burza w Zatoce Perskiej jako inspektor do spraw uzbrojenia podważył istnienie broni masowego rażenia, czym zachwiał zasadnością inwazji na Irak.

18

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 05.02.2023 16:26

    Wysłali te czołgi na wyrazne naciski judzicieli USraelskich i mafii pasożytda Kołomojskiego.
    Znamienne jest też to, że tzw. ,,Zieloni” mocno za tym optowali. Ci sami co doprowadzili do wyłączenia w Europie 10 sprawnych elektrowni atomowych.
    Taka ciekawostka, Rosja walczy z Ukrainą, a Łukoil przez Bułgarię dostarcza na Ukrainę rosyjską ropę.
    https://www.rt.com/business/570856-bulgaria-ukraine-russia-oil-exports/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.