Obrońcy Lich i Barbera wnoszą o oddalenie zarzutów

Opublikowano: 29.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1216

Po tym, jak w zeszłym tygodniu kanadyjscy prokuratorzy nagle podjęli decyzję o zakończeniu sprawy przeciwko przywódcom Konwoju Wolności, Tamarze Lich i Chrisowi Barberowi, zespoły prawne tej pary złożyły wniosek o oddalenie zarzutów, twierdząc, że rząd nie ma dowodów, które doprowadziłyby do uznania organizatorów konwoju za winnych postawionych im zarzutów.

„O ile protestujący mieli jakieś zbiorowe cele, nie były one z natury nielegalne” – napisał radca prawny Lich, Lawrence Greenspon, w pozwie domagającym się całkowitego oddalenia. „Podobnie nie ma dowodów na to, aby którykolwiek z przywódców Konwoju Wolności 2022 zgodził się realizować swoje cele na drodze nielegalnej działalności” – dodała obrona. Zespół obrony zauważył również, że „nie ma nic nielegalnego w zachęcaniu innych do przyjazdu lub pobytu w Ottawie w celu zgodnego z prawem protestu”. „Lich nie zachęcała kiedykolwiek nikogo do angażowania się w żadne niezgodne z prawem postępowanie” – dodali.

W ubiegły poniedziałek, czyli w 27. dniu rozprawy, obrońcy Lich i Barbera argumentowali, że prokuraturze nie udało się dotychczas udowodnić, że organizatorzy uczestniczyli w spisku mającym na celu złamanie prawa lub zachęcanie innych do łamania prawa, w związku z czym sprawę należy oddalić. Korona stara się udowodnić, że Lich i Barber w jakiś sposób wpłynęli na działania protestujących poprzez ich słowa w ramach współspisku.

Proces trwa prawie trzy miesiące od 5 września 2023 r. Pomimo kilku przerw tu i ówdzie, w tym nieobecności przez większą część listopada, prokuratura nie spieszyła się ze wzywaniem świadków, a w poniedziałek nagle zdecydowała się zakończyć przesłuchania, informując sąd, że nie będzie wzywać nowych świadków.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.