Nowa pomoc dla Ukrainy zawieszona

Opublikowano: 03.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2567

Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął w sobotę w ustawę o tymczasowym finansowaniu agencji rządowych, aby utrzymać ich funkcjonowanie przez kolejne 45 dni, na czas trwania dalszych negocjacji. Aby zdobyć wystarczającą liczbę głosów i uniknięcia shutdownu pominięto w niej jednak całkowicie pomoc dla Ukrainy, o którą wnioskował prezydent Joe Biden.

„W żadnym wypadku nie możemy pozwolić na przerwanie amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy” — stwierdził Biden w swoim oświadczeniu. „W pełni oczekuję, że przewodniczący Izby Reprezentantów dotrzyma swojego zobowiązania wobec narodu ukraińskiego i zapewni przepływ wsparcia potrzebnego do pomocy Ukrainie w tym krytycznym momencie” — dodał, odnosząc się do Kevina McCarthy’ego.

Zełenski opublikował w niedzielę rano post na portalu „X”, w którym napisał: „trudne czasy uczyniły nas silnymi. A silni przybliżają czasy zwycięstwa. Krok po kroku. Dziś, jutro, każdego dnia, w każdej minucie. Nikt nie powinien ani nie będzie w stanie »wyłączyć« naszej odporności, wytrwałości, żwawości i hartu ducha. Ani regularnie, ani w nagłych wypadkach. Żadna z tych cech nie przeterminowuje się. Jest tylko jeden taki punkt: nasze zwycięstwo. Zbliżając się do niego każdego dnia, mówimy: »Będziemy walczyć tak długo, jak będzie to konieczne«. Robiliśmy to w pierwszych minutach 24 lutego; robiliśmy to przez te wszystkie 585 dni i nadal będziemy to robić”.

Tymczasem Kevin McCarthy stwierdził, że republikanie nie wypiszą „czeku in blanco” dla Ukrainy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 03.10.2023 14:59

    “Zełenski opublikował w niedzielę rano post na portalu „X”, w którym napisał: „trudne czasy uczyniły nas silnymi. A silni przybliżają czasy zwycięstwa…” itd. Wypowiedział te słowa siedząc w ciepłym i wygodnym fotelu, popijając Chivas Regal. Ciekawe jakby się wypowiadał z zimnego i wilgotnego okopu.

  2. Drnisrozrabiaka 03.10.2023 21:12

    Pań Zelenski jest wspaniałym artystą. Mam nadzieję, że spocznie na Wawelu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.