MSZ wzmocni placówki dyplomatyczne, aby ściągnąć imigrantów

Opublikowano: 25.04.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3525

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyśle więcej pracowników do swoich placówek w Azji, a być może otworzy nawet nowy konsulat w Bangladeszu. Według radia RMF FM rząd Mateusza Morawieckiego chce w ten sposób usprawnić procedury ściągania do Polski azjatyckich imigrantów. Tylko na początku tego roku w województwie mazowieckim pozwolenie na pracę otrzymało blisko 16 tysięcy osób z Azji.

Portal internetowy wspomnianej rozgłośni informuje, że kierowany przez Zbigniewa Raua resort spraw zagranicznych pracuje nad przyspieszeniem procedur ułatwiających dalszy napływ imigrantów. Ma to być spowodowane zapotrzebowaniem sadowników i właścicieli firm transportowych na zagranicznych pracowników.

W związku z tym MSZ planuje w najbliższym czasie wysłanie dodatkowych pracowników do polskiej ambasady w Indiach, a także otwarcie konsulatu lub nawet ambasady w Ludowej Republice Bangladeszu. Dzięki tym krokom resort dyplomacji mógłby szybciej wydawać wizy dla azjatyckich imigrantów.

Od czerwca na terenie naszego kraju mają natomiast zacząć prace dwa nowe centra wizowe w Łodzi i Kielcach. Ich podstawowym zadaniem ma być tłumaczenie wniosków wizowych napływających spoza Europy.

RMF FM zauważa, że od początku roku jedynie w województwie mazowieckim pozwolenie na pracę otrzymało 800 imigrantów z Afryki oraz blisko 16 tys. z państw azjatyckich pokroju Turcji, Indii, Nepalu, Uzbekistanu czy Filipin.

Na podstawie: RMF24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. rzbogdan 25.04.2023 14:43

    Repatriantów już wszystkich ściągaliśmy do kraju?

  2. fso1500 25.04.2023 18:13

    Anty Polacy w Knesejmie. Pamiętam jak kilka lat wstecz wmawiali ludziom, że nie sprowadzą żadnych kolorowych do Polski. Kto wybiera ten cały PIS?

  3. andi170 27.04.2023 06:05

    To już nie POLSKA to republika POLIN !!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.