Mechanika kwantowa – jak ją zrozumieć?

Opublikowano: 08.06.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 565

Max Planck wprowadził do fizyki pojęcie kwantu energii. Naukowcy nie mogli uwierzyć, że to ma sens. Mówiąc najprościej, mechanika kwantowa to teoria praw ruchu obiektów sprawdzająca się tam, gdzie teorie mechaniki klasycznej się nie sprawdzały. Opisuje przede wszystkim świat mikroskopowy, ale czy na pewno? A co jeśli fizyka kwantowa dotyczy każdego z nas? Czym są kwanty, fotony, tachiony, neutrina; czy mogą istnieć alternatywne rzeczywistości? Czy jesteśmy blisko wynalezienia teleportacji? Czym jest splątanie kwantowe? Czy można być w kilku miejscach jednocześnie?

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.