Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie

Opublikowano: 26.06.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1735

Ok. pół tysiąca osób uczestniczyło w niedzielę w „Marszu dla Życia i Rodziny” w Krakowie. Wzięła w nim udział m.in. małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Trasa pochodu wiodła z placu Matejki, ulicami Starego Miasta oraz Kazimierza, na plac Wolnica. Dziewiąta edycja marszu odbyła się pod hasłem „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”.

Uczestnicy skandowali: „Stop aborcji, stop gender, chłopak i dziewczyna to normalna rodzina”, „W naszym kraju od stuleci każdy Polak chroni dzieci”, „Polska wolna niepodległa”. Niektórzy mieli ze sobą flagi Polski i wizerunki Matki Boskiej.

„Chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia dla naszych dzieci ze strony różnego typu groźnych zjawisk i uzależnień, takich jak: narkotyki, niemoralne treści w internecie, samotność, depresja, czy też zagrożenia duchowe. Pragniemy też pokazać, że lekarstwem na to wszystko jest zdrowa i kochająca się rodzina. Marsz dla życia to forma wsparcia dla tych wszystkich, którzy w świecie antywartości doświadczają odrzucenia, hejtu i braku miłości. Stańmy zjednoczeni przeciw cyberprzemocy i promocji apostazji wśród młodzieży” – poinformował organizator, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Według źródeł policyjnych w wydarzeniu brało udział ok. pół tysiąca osób.

Na trasie pochodu, na placu Wszystkich Świętych, na maszerujących czekała „Demonstracja dla Życia Narodzonego i Tęczowej Rodziny”, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób związanych m.in. z Komitetem Obrony Demokracji. Mieli ze sobą tęczowe flagi i tablice z hasłami „Wasza ideologia zabija”, „Służby jak ZOMO”. Przez megafon mówili, że walczą o prawo do aborcji i szacunek dla ludzi. „Chciałabym, aby ginekolodzy zaczęli traktować nas, pacjentki, jako równy sobie podmiot. Nie jesteśmy słuchane, nasze obawy są ignorowane” – powiedziała jedna z uczestniczek kontrmanifestacji.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.