Mamy gdzieś wasze protesty

Opublikowano: 05.05.2012 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 365

Jeszcze nie wybrzmiały apele prezydenta Komorowskiego i premiera Tuska o porozumienie i spokój, wygłoszone podczas obchodów święta Konstytucji 3 maja, a już rządząca większość PO-PSL w sejmowej komisji nadzwyczajnej powołanej do prac nad dwoma projektami ustaw emerytalnych, pokazała jak można lekceważyć zarówno sejmową opozycję, ale także przedstawicieli wszystkich związków zawodowych i służb mundurowych.

Na jednym jej posiedzeniu omówiono obydwa projekty ustaw zarówno o podwyższeniu wieku emerytalnego jak i emeryturach mundurowych, odrzucając wnioski zarówno opozycji jak przedstawicieli związków zawodowych o przeprowadzenie wysłuchania publicznego w tak ważnej dal wielu milionów Polaków sprawie.

Posłowie mają prawo składania poprawek tylko do najbliższego poniedziałku, chodzi o to aby komisja zajęła się nimi we wtorek, jak można się domyślać te złożone przez opozycję wszystkie odrzuciła i skierowała obydwa projekty do II czytania już w najbliższą środę.

Poprawki złożone podczas II czytania przez opozycję, omówi się i odrzuci na posiedzeniu komisji nadzwyczajnej w czwartek i w piątek rano obydwie ustawy będą mogły podlegać III czytaniu czyli głosowaniu.

Później projekty powędrują do Senatu jeżeli ten wprowadzi jakieś poprawki do Sejm przegłosuje je na kolejnym posiedzeniu pod koniec maja i ustawy będą mogły być podpisane przez prezydenta Komorowskiego tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.

Prace więc są prowadzone w tempie iście ekspresowym, choć projekt ustawy o emeryturach pracowniczych dotyczy około 16 milionów pracowników, a o służbach mundurowych około 300 tysięcy przedstawicieli tych służb.

Cały więc proces legislacyjny tak fundamentalnej zmiany prawa dotyczący tak olbrzymiej liczby pracowników i przedstawiciel i służb mundurowych zamknie się w przeciągu 1 miesiąca, tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej być może z jakimiś sukcesami naszej reprezentacji, które będą trwały około 1 miesiąca, zaraz po nich olimpiada letnia w Londynie także z jakimiś sukcesami naszych sportowców, no i okres wakacyjno-urlopowy, skutecznie odwrócą uwagę od tej sprawy.

We wrześniu trudno już będzie choćby związkom zawodowym wrócić do protestów i na to właśnie liczy Donald Tusk i rządząca koalicja Platformy i PSL-u. Przepchnie tak fundamentalne pogorszenie warunków funkcjonowania pracowników, korzystając z zasłony jaką dają dwa ważne wydarzenia sportowe.

Apele Komorowskiego i Tuska o spokój i nie organizowanie protestów aby nie popsuć świątecznej atmosfery Euro 2012 w Polsce, przy takich zachowaniach większości koalicyjnej w Sejmie, są nie tylko nieodpowiedzialne ale wręcz szydercze.

Nie ma najmniejszego powodu, żeby te fundamentalne ustawy forsować w takim trybie, chyba że stan finansów państwa jest tak katastrofalny, a rządzący ukrywają go przed opinią publiczną.

Co więcej wydaje się, że właśnie taki tryb uchwalania ustaw znacząco pogarszających sytuację zarówno pracowników jaki przedstawicieli służb mundurowych, może być podstawą ich skarżenia w Trybunale Konstytucyjnym.

Przedstawiciele związków zawodowych zasiadający w Komisji Trójstronnej twierdzą, że konsultowali tam zupełnie inny projekt ustawy emerytalnej, związkowcy ze służb mundurowych z kolei, że zawarli z ministrem Cichockim porozumienie, którego ustalenia nie znalazły się pełni w ich projekcie ustawy.

Rządząca koalicja PO-PSL takimi działaniami, chce pokazać większości Polaków, mamy gdzieś wasze 2 miliony podpisów, nie obchodzą nas wasze protesty, mamy większość i ustawy emerytalne uchwalimy.

Jeżeli będziecie protestować podczas Euro 2012, oskarżymy was o zachowania niepatriotyczne, o to że szkodzicie krajowi i chcecie aby cały wysiłek i pieniądze związane z organizacją tych mistrzostw, zostały zmarnotrawione.

Jak widać wszystko to PR-owsko świetnie przygotowane tyle tylko, że zwykli ludzie powoli zaczynają otwierać oczy. Świadczą o tym choćby niesamowite wręcz gwizdy jakie towarzyszyły wystąpieniu prezydent Warszawy podczas prezentacji naszej drużyny narodowej w piłce nożnej w ostatni czwartek, tak że musiała przerwać wystąpienie, czy też głośne protesty podczas 3 majowego wystąpienia, obecnego wojewody małopolskiego Jerzego Millera, a wcześniej ministra badającego przyczyny katastrofy samolotu TU 154M.

Autor: Zbigniew Kuźmiuk
Źródło: Niezależna.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

37 komentarzy

 1. KontrowersyjneKontrowersje 05.05.2012 11:11

  BARDZO DOBRZE! Teraz tylko się zmobilizować i wyjść na “ulice” zakończyć luksusowe życie “władców” naszym kosztem.

 2. qhashbba 05.05.2012 11:47

  300 tyś. mundurowych??? Gdyby ludzie o tym wiedzieli zmietliby wszystko w pył już dawno.

 3. ARTUR 05.05.2012 11:49

  W żadnym wypadku nie wolno wychodzić na ulicę ,w sytuacji działań przeciwko Kol Nidre skuteczny jest tylko sabotaż i ograniczenie dopływu pieniędzy do budżetu , zwłaszcza z pracy za granicą .

 4. Evilus 05.05.2012 12:13

  Nie dosc, ze zwykli ludzie wyjda na ulice to jeszcze pokaza w wyborach w 2015 r. co mysla o tym POlaczku Tusku i jego bandzie okradajacej i zdradzajacej caly Narod Polski.

 5. MilleniumWinter 05.05.2012 12:16

  Trybunał Konstytucyjny? LOL
  Przecież TK już dawno PUBLICZNIE stwierdził że Konstytucja RP obowiązuje tylko wtedy gdy jest “właściwie interpretowana”.

  PS. Radzę zapoznać się z Konstytucją (nie jest długa ani zawiła). Zdziwicie się ile sprzecznych z nią wydarzeń miało miejsce od czasu jej uchwalenia. Zaczynając od opłat za leczenie (osobna składka), poprzez przystąpienie do UE i podpisanie Traktatu Lizbońskiego kończąc na planach likwidacji Złotego.

 6. shuang 05.05.2012 12:34

  @MW: a kto powiedział, że Konstytucja ma bronić praw “roboli”? Wiadomo, że istnieją ludzie i cała reszta.

 7. Yogipower 05.05.2012 14:50

  Hehe Tak powinno brzmieć hasło wyborcze PO “Mamy gdzieś wasze protesty”

 8. Czejna 05.05.2012 15:05

  Yogipower zdaje sie, ze hasel w podobnym tonie mogliby miec na tony, gdy my toniemy w ich szambie.
  Zapraszam tutaj:
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/60928,zaczynamy-referendum-obywatelskie
  moze warto zadzialac?
  Milego dnia.

 9. Yogipower 05.05.2012 15:24

  Właśnie wypełniłem przed chwilą.

 10. norbo 05.05.2012 16:01

  1 – nie, bardziej w stronę demokracji bezpośredniej…
  2 – nie, prywatne finansowanie całkowicie wyeliminuje małe ugrupowania, powinno być wręcz odwrotnie – wszystkie ugrupowania na okres kampanii (wyborczej, referendalnej) powinny otrzymywać dokładnie tyle samo z budżetu bez możliwości pozyskiwania funduszy prywatnych…
  3 – tak, choć bardziej w stronę demokracji bezpośredniej…
  4 – nie, patrz sytuacja w USA – bardziej w stronę demokracji bezpośredniej…
  5 – tak
  6 – nie, bardziej w stronę sensownej gospodarki społecznej a sztucznych liczb….
  7 – tak i nie – obecnie to są miejsca pracy…
  8 – nie, to eugenika i hodowla – po prostu wszyscy powinni otrzymać swój udział w kobsumpcji….
  9 – tak, choć zapewne inaczej rozumiem pojęcie “państwa”…
  10 – nie, ale proponuję stworzenie komisji, która rozliczy proponowaną komisję 😉

 11. Drax 05.05.2012 16:05

  Zgadzam sie z ARTURem. W zadnym wypadku nie nalezy angazowac sie w jakiekolwiek akcje polityczne. Nalezy tylko (i az!) przestac placic podatki . Oczywiscie w takim wymiarze, w jakim to tylko mozliwe bez sankcji prawnych. Np. 1. Palisz tyton? Uprawiaj go sam na wlasne potrzeby i nie plac akcyzy. Wymieniaj go za owoce i warzywa z sasiadami, itp. 2. Pijesz alkohol? Zbierz jablka i napedz wlasnego wina. Wymieniaj je tez za mieso z sasiadami. 3. Kupujesz lub sprzedajesz uslugi? Uzywaj zlota lub bitcoina kiedy tylko sie da…

 12. norbo 05.05.2012 16:51

  Zrób odwierty i rozpocznij wydobycie ropy – kup rowerek stacjonarny, podczep dynamo i zagoń teściową do produkcji elektryczności – kup sobie encyklopedie medyczną i zostań znachorem, usługi “medyczne” wymieniaj na “leki” produkowane przez sąsiada……….

  😀

 13. Rozbi 05.05.2012 19:28

  Odnośnie wyborów 2015 – to już widzę jak dają upust swojego niezadowolenia na PO – zaglosują na Ruch Palikota z SLD – które prawdopobnie stworzą koalicję – fundując nam (jak to lewica) jeszcze większy burdel niż to możliwe.

  Co do niepłacenia podatków – ciekawy jestem jak to sobie w praktyce wyobrażacie…

  Niestety – urzędy kontroli skarbowej zatrudniają dość dużo osób – a trójkowych absolwentów prawa lub administracji którzy ledwo przeszli przez studia – i idealnie nadają się do zatrudnienia – jest bardzo dużo.

  Ściągalność niezapłaconych podatków przez urzędy jest dość skuteczna – wiem bo sam byłem “ofiarą” kontroli skarbowej i mimo iż starałem się robić wszystko żeby było legalnie to i tak potrafili znaleźć taki paragrafi i taki przepis podatkowy żebym miał zapłacić karę.

  Przykro mi ale z systemem się nie wygra – i nawet jeśli (co jest niemożliwe) nagle wszyscy przestaliby płacić podatki – to gwarantuje Ci że po prostu wzrosłaby ilość zajęć komorniczych na rzec nieopłaconego podatku + odsetki. W tej chwili UKS jest zautomatyzowany – wydaje nam się że mimo iż u nas w domach panuje XXI wiek to w urzędach jest dalej połowa wieku XX – ale to tylko pozory – jestem pewien że w przypadku sytuacji kryzysowej (jaką byłoby niepłacenie podatków) – bardzo szybko zostałby opracowany system automatycznej kontroli kont bankowych i automatycznego poboru pieniędzy z kont.

  Powiecie – ok to trzymam kasę w gotówce…

  Kolego – nie ma tyle gotówki/ bilonu/banknotów żeby wszyscy mogli mieć pieniądze w gotówce – że nie wspomnę o gigantycznych korporacjach czy nawet niedużych firmach które mają obrót w wysokośći 100.000 – 200.000 miesięcznie – one też mają trzymać gotówke.

  Przykro mi ale zabrnęliśmy technologicznie i systemowo w taki punkt w którym niepłacenie podatków jest najgorszym proponowanym rozwiązaniem.

 14. ARTUR 05.05.2012 21:21

  @Rozbi.Nie mógłbym być takim pesymistą , to dołujące ,w naturze człowieka który jest z zasady dobry leży dązenie do zniszczenia zła i przemocy .

 15. MilleniumWinter 05.05.2012 21:51

  Ostatnie wybory zostały sfałszowane na co wskazuje wiele dowodów.
  Dlaczego myślicie że następne będą uczciwe ???

 16. ARTUR 05.05.2012 22:25

  Bo w następnych jak we Francji nastąpi bojkot i nikt nie podpisze listy wyborczej ,cała reszta to kłamstwo.

 17. 8pasanger 05.05.2012 23:02

  W ogóle skrócenie wieku emerytalnego ludziom ,którzy latami składki wg starych zasad jest ewidentnie sprzeczne z zasadą ochrony praw nabytych zobaczymy co na to TK-bo ,że będzie to zaskarżone to pewne.

 18. 8pasanger 05.05.2012 23:28

  A to ,że mają gdzieś-nic nowego.Zauważyliście ,że strajkują służby mundurowe?Służba Więzienna oraz Straż Pożarna nie dostali podwyżki a Policja 300stówki dostała-widać ,że władza ma krótką kołderkę i bardzo dobrze.Pewnie ,że strajk polega tylko na oflagowaniu -przecież do pożarów jeździć trzeba i więźniów nie wypuszczą ot tak. Tylko ,żeby z tych nastrojów znów się nie zrobiły 2-3tysięczne manifestacje,które władza oleje sikiem falistym.Zauważcie-gdyby zrobić w ramach strajku generalnego blokadę Warszawy (zablokować pokojowo skrzyżowania)+np.blokada dworców i węzłów komunikacyjnych to do takiej blokady spokojnie wystarczyłoby 200-300tysięcy ludzi.Miesiąc-dwa blokady i rząd jest załatwiony – będzie referendum i przyspieszone wybory.Jeśli każą Policji strzelać do blokujących będą ugotowani tym bardziej. Tylko ,żeby jak to u Polaków nie skończyło się jak zwykle na pomstowaniu po internecie i u cioci na imieninach.Jakoś nie widzę ludzi gotowych poświęcić miesiąc czasu na porządny strajk generalny.

 19. dinozaur 05.05.2012 23:48

  “Neron” dał igrzyska. Igrzyska dla plebsu za ich własne pieniądze.Dla uciecgy gawiedzi – na płacz za późno. Mała dygresja. Podstawą funkcjonowania starożytnego Rzymu było niewolnictwo.
  @drax. Patent nie do ogarnięcia.Trzeba by być bezdomnym, tylko taki człowiek jest poza systemem.Aczkolwiek utrudnianie funkcjonowania systemu to moje hobby z konieczności.

 20. norbo 06.05.2012 03:10

  @8pasanger – polski system nie przewiduje możliwości “strajku generalnego” – zadbali o to już ludzie z “Solidarności”, ustawa (o rozwiązywaniu sporów zbiorowych) jest z 1991 roku.

  To co opisujesz to zdecydowanie więcej niż strajk generalny, to praktycznie plan rebeli – choć oparty na dziwnym założeniu, że władza nie będzie się bronić… rozejrzyj się po świecie, coraz bardziej chętnie sięgają po “bezpośrednie środki przymusu” i kryminalizują protesty (np. w Hiszpanii).

 21. 8pasanger 06.05.2012 05:42

  @ norbo słyszałeś o Mahatmie Gandhim? Po II wojnie załatwił Anglików pokojową metodą. Anglicy zakazali Hindusom warzenia soli(żeby im dokuczyć-ludzie z tego żyli) jak to przewalczono? Pierwszego dnia 10 Hindusów zaczęło warzyć sól na plaży-zamknięto ich w areszcie Na drugi dzień było ich 100-zamknięto na trzeci dzień przyszło ich 10 000 -więzienia się zapchały gdy czwartego dnia przyszło 100 000hindusów Anglicy przegrali.
  Naprawdę sądzisz ,że Tusk wydałby rozkaz strzelania do dziesiątek czy setek tysięcy demonstrantów? I zostaliby brutalnie rozpędzeni?
  Na ten moment -nie gdyż w Polsce zapomnieliśmy ,że wzajemna solidarność i wsparcie to największa siła i broń. U nas na trzeci dzień nie wiem czy przyszłoby te 10 000ludzi ,żeby wesprzeć protest czy 100 000w dzień czwarty.Przecież nie zamkną 100 000ludzi w więzieniach.
  Ale jaskółki się zdarzają nawet 300-400 aktywistów może narobić bigosu
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/udana-blokada-eksmisji-w-warszawie/
  http://wolnemedia.net/polityka/co-dalej-z-elba/ Widać ,że władza ma pietra i jest słabo zorganizowana-mogłaby takie blokady rozgonić ale widać boi się i czuje się słaba-a czego może się bać?Tego ,że brutalne potraktowanie takiej pikiety mogłoby wywołać ruch solidarnościowy.
  Sądzę jednak ,że Polacy jeszcze za mało zebrali po tyłku aby wesprzeć akcję na większą skalę-na wszystko przyjdzie czas.Gdy we Włoszech chcieli zmienić kodeks pracy na demonstracji pod Rzymem pojawiło się 1,2mln osób.Grecy też w końcu wymusili dymisję rządu i przedterminowe wybory. Miejmy nadzieję ,że Donald nie byłby na tyle nierozsądny by zrobić scenariusz tajlandzki sprzed ledwie kilku lat. My jako Polacy musimy bardziej uwierzyć w siebie.
  Największa przemowa – YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
  Martin Luther King “I have a dream”- Napisy PL…Pt.2 –
  http://www.youtube.com/watch?v=v2HzmonoJWU

 22. JarKo 06.05.2012 12:44

  Rozbi, jak najbardziej da się nie płacić podatków. Np. nie płaci Szara Strefa, czyli około 30% rynku w Polsce.

 23. Taruta 06.05.2012 14:49

  Czym różni się Platforma “Obywatelska” od PZPR w obecnym stadium procedowania projektów ustaw emerytalnych ?- czy to nie czas na powtórkę z historii by wyrwać chwasta?

 24. cetes 06.05.2012 15:42

  @ JarKo!

  Na szarą strefę, to władza wymyśliła VAT i akcyzę.

 25. Wentyl 06.05.2012 17:06

  1. Nie.
  2. Nie.
  3. Tak.
  4. Tak.
  5. Tak.
  6. Nie. Jestem za obniżeniem do 55.
  7. Tak.
  8. Nie.
  9. Tak.
  10. Nie mam zdania.

 26. Wentyl 06.05.2012 17:08

  Jeszcze brakuje pytania o skrócenie czasu pracy w roku. Obecnie jest za długi – za mało świąt, za duży wymiar.

 27. norbo 06.05.2012 17:29

  @8pasanger, słyszałeś że “bierny opór” jest kryminalizowany? Np. w Hiszpanii rząd zamierza karać za “siedzenie na ulicy” a nawoływanie do manifestacji przez internet będzie traktowane jak “przestępczość zorganizowana”… Jak widać władze przygotowują się na konfrontację. A w Polsce mamy nowy “stadion narodowy”, który idealnie nada się na obóz koncentracyjny tak jak to miało miejsce w Chile…

 28. Drax 06.05.2012 17:36

  @norbo
  Po co masz robic odwiert ropy, skoro mozesz pozyskiwac olej z rzepaku? Po co Ci dynamo, jak mozesz zamontowac na dachu wiatrak? Po co wypowiadac systemowi wojne totalna, skoro on jest w niej wyspecjalizowany? Jesli nie mozesz sie z takich lub innych przyczyn zupelnie odlaczyc, to zawsze mozesz zmniejszyc swoje uczestnictwo. W ten sposob powiekszasz sfere swojej osobistej wolnosci, wymyslasz nowe sposoby rozwiazywania problemow i dajesz okazje innym do obserwowania i nasladowania siebie, powiekszajac tym samym sfere wolnosci w spoleczenstwie.
  Systemu nie da sie zlikwidowac przez likwidacje podazy przemocy. Jedynym sposobem jest likwidacja popytu na przemoc. A zeby zlikwidowac popyt na przemoc trzeba zaczac od siebie.

 29. norbo 06.05.2012 18:05

  @Drax, czyli co? jak się komuś nie podoba to niech sobie cichutko w kąciku usiądzie i udaje, że nie bierze w tym udziału…. prawda? Oto rewolucja….

  :-\

 30. JarKo 06.05.2012 19:20

  cetes, VAT i akcyza nie istnieją, gdy CAŁY łańcuch sprzedaży od producenta jest bez faktur 🙂

 31. Drax 07.05.2012 00:57

  @Norbo
  Rewolucja nie zmieni niczego oprocz skladu osobowego rzadu. Nikt Ci juz nie zwroci Twoich podatkow ani Twoich skladek na ZUS. Pogodz sie z tym i nie domagaj sie od rzadu “Twojej” emerytury, bo jej juz po prostu nie ma. Jedyne co osiagniesz protestujac i nie siedzac cichutko w kaciku to wykorzystanie przemocy rzadu przeciw innym ludziom, a jesli bedziesz protestowal wystarczajaco gwaltownie to i przeciw Tobie. Bo przeciez w tym calym systemie chodzi o TYLKO to, zebysmy warczeli na siebie jak psy…

 32. Drax 07.05.2012 00:59

  @JarKo
  Jeszcze tylko zastapic cash czyms innym i voila. Bestia z glodu zdechnie :-).

 33. norbo 07.05.2012 01:39

  @Drax, gdyby twoi przodkowie tak myśleli to pewnie byłbyś dzisiaj analfabetą pracującym na księdzowym polu…

 34. Drax 07.05.2012 01:49

  @norbo
  ojej… mam cos teraz o Twojej matce napisac, czy jak?

 35. norbo 07.05.2012 02:02

  Ty nie rozumiesz, prawda? Gdyby twoi przodkowie, podobnie jak ty obawiali się “warczenia”…. to bez sensu :-\

 36. Drax 07.05.2012 12:03

  Hmmm… Byc moze nie rozumiem? Nie wiem, jak mysleli moi przodkowie, bo zyli w innych czasach i mieli przed soba inne wyzwania. Nie uwazam, zeby udzial moich przodkow w wojnach czy rewolucjach, jesli takowy w ogole mial miejsce, poprawil w jakikolwiek sposob moj los – wrecz przeciwnie…

 37. Il 07.05.2012 21:43

  “Ludzie autentycznie nie chcą, żeby podnosić wiek emerytalny”

  http://www.tygodniksolidarnosc.com/2012/20/1d_lud.htm

  tusk i komorowski, “po”, ruch paligłupa, peesßesel i “lsd” (sld) okradają społeczeństwo (robotników i lud wiejski) z środków do życia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.