Rozkradzione Euro?

Opublikowano: 23.04.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 759

Amerykańska organizacja pozarządowa Freedom House ocenia, że blisko 1/3 środków, jakie pochłonęła ukraińska część organizacji EURO 2012 – trafiło do kieszeni urzędników w postaci defraudacji i łapówek.

Szacunki takie przedstawiła Suzan Cork podkreślając, że „Ukraina we wszystkich obszarach życia jest przeżarta korupcją. Odnosi się to zwłaszcza do spraw służby zdrowia, mediów czy edukacji”. – Ludzie rozumieją, że jeśli nie mają pieniędzy na łapówki, że nigdy nie będą czuć się w pełni bezpiecznie – tłumaczy S. Cork. Zamówienia publiczne polegają w dużej mierze na wypełnieniu kieszeni przedstawicieli władz – dodała przedstawicielka amerykańskiej fundacji.

Przy okazji krytyki wydawania funduszy na EURO – S. Cork, nazwała Ukrainę „wielkim wyzwaniem dla praworządności, krajem bez wolności słowa i mediów, zinstytucjonalizowanej ksenofobii, homofobii i antysemityzmu”. Jak szacuje Freedom House – wyliczalna skala ukraińskiej korupcji przy piłkarskich mistrzostwach Europy mogła wynieść nawet 40 miliardów euro.

Ciekawe ile zdefraudowano w Polsce?

Opracowanie: karo
Źródło: Geopolityka.org


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. onelove 23.04.2013 11:16

  w Polsce tylko ze tajemnica poliszynela 🙂

 2. onelove 23.04.2013 11:17

  Sorki jeszcze raz. W Polsce wydaje mi sie ze bylo tak samo tylko ze to tajemnica poliszynela 🙂

 3. matimozg 23.04.2013 11:57

  proste

 4. bXXs 23.04.2013 15:36

  Zgadzam się a nawet jestem przeciw. Ps. Wszystko jest antysemickie nawet żydzi.

 5. cetes 23.04.2013 15:46

  @ bXXs!

  Dobrze gadasz!

  O antysemityzm byli oskarżani m. in. K. Marks i J. Tuwim.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.