Macron, nie chcemy przepustek sanitarnych!

Opublikowano: 19.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1183

W Paryżu dziesiątą sobotę z rzędu odbywają się manifestacje przeciwko przepustkom sanitarnym, informuje korespondent „Sputnika”.

W sobotę w stolicy Francji odbyły się trzy akcje. Jedną z nich kierował ruch „Żółte Kamizelki”. Kolumny protestujących powstrzymywały kordony policjantów. Manifestanci skandowali hasło „Macron, nie chcemy przepustek sanitarnych!”. Tym razem akcje były nieliczne, sytuacja pozostała spokojna.

Jak podaje telewizja BFM TV, powołując się na źródło w policji, oczekiwano, że w Paryżu na ulice wyjdzie 17 tysięcy demonstrantów, a w całej Francji – od 80 tysięcy do 120 tysięcy przeciwników przepustek sanitarnych. W poprzednią sobotę do akcji protestacyjnej we Francji zgłosiło się 121 tysięcy demonstrantów. Wszystkie te wskaźniki są znacznie niższe od liczb z 7 sierpnia, kiedy udział w manifestacjach wzięło około 237 tysięcy osób.

Od 9 sierpnia przepustki sanitarne we Francji są obowiązkowe w kawiarniach, restauracjach, dużych centrach handlowych, a także podczas podróży samolotami i pociągami dalekobieżnymi. Dokument obejmuje przejście pełnego cyklu szczepień przeciwko COVID-19, negatywny test na zakażenie koronawirusem lub potwierdzenie przeniesienia choroby.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Widać, że energia tych demonstracji spada i będzie spadała, a kiedy spadnie dostatecznie, to władza jeszcze bardziej przykręci ludziom śrubę, wprowadzi większy zamordyzm i terror!