Lubelski bursztyn

Opublikowano: 29.08.2023 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 533

Dr Lucjan Gazda z wykształcenia jest geologiem. Od dzieciństwa zafascynowany jest bursztynem. Ma sporą jego kolekcję. Marzy, by wypromować nazwę „lubelski bursztyn”, bo jak się okazuje, teren tego województwa jest go pełen. Powstały na nim nawet kopalnie tej skamieniałej ponad 40 milionów lat temu żywicy. Jako geolog, jeszcze gdy zajmował się lubelskim węglem, nawiązał współpracę z artystką Krystyną Rudzką-Przychodą. Od 30 lat organizują wystawy, na których można oglądać obrazy artystki inspirowane zbiorami geologicznymi i pracami badawczymi Lucjana Gazdy. Ich działalność artystyczna ma edukować i zwracać uwagę na potencjał, jaki kryje w sobie ziemia naszego regionu.

Źródło: Radio Lublin


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Drnisrozrabiaka 29.08.2023 16:03

    “skamieniałej ponad 40 milionów lat temu żywicy” – ale dokładnie podane, to ona (żywica) tak gwałtownie czy powoli powstawała? Skoro osady tworzyły się powoli, to ciekawi mnie to bardzo…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.