Autobus z pasażerami wpadł do rzeki w środku miasta

Opublikowano: 12.05.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1572

Do tragicznych wydarzeń doszło w Sankt Petersburgu w europejskiej części Federacji Rosyjskiej. Autobus pełen ludzi wjechał do rzeki. Niestety nie obyło się bez ofiar.

Nagranie z całe zdarzenie dostępne jest także w zachodnich mediach społecznościowych. Widać na nim, jak autobus miejski zjeżdża ze swojego pasa podczas skrętu z ulicy Bolszaja Morskaja w kierunku mostu Pocełujewa, następnie zderza się z kolejnymi osobówkami, przebija barierę na moście i wpada do rzeki Mojka.

W czasie zdarzenia w autobusie przebywało 20 pasażerów. Pojazd po wpadnięciu do rzeki osiadł na dnie. Zanim na miejscu zjawiły się służby, na ratunek ludziom uwięzionym w autobusie rzucili się przechodnie i kierowcy, którzy widzieli zdarzenie.

Po jakimś czasie na miejscu zjawili się ratownicy na pontonach. Agencja TASS podaje, że w wypadku zginęły cztery osoby, a sześć osób zostało rannych i przewiezionych do szpitala. Inne rosyjskie media piszą nawet o siedmiu ofiarach śmiertelnych.

Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca autobusu był po 20-godzinnej zmianie, po której miał zaledwie krótką przerwę i znów był zmuszony wsiąść za kółko.

Sprawą zajmuje się już rosyjska policja, która będzie badać wydarzenie w dwóch oddzielnych śledztwach.

Autorstwo: SG
Na podstawie: T.me, TASS, X.com, „Shot”
Źródło: Nczas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.