Lotnictwo Jordanii w sukurs Gazie

Opublikowano: 28.02.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1489

27 lutego 2024 r. samoloty Jordanii dokonały czterech zrzutów spadochronowych z pomocą dla mieszkańców Gazy.

Żywność, artykuły medyczne specjalnie zabezpieczone dotarły do wygłodzonych od tygodni Palestyńczyków. Część żywności została zrzucona na przybrzeżne wody, następnie dary przejęte zostały przez niewielkie łodzie.

Pomoc dotarła do mieszkańców w miejscowości Deir Al-Balah. Operacja zrzutu była największą, jakiej dokonało dotychczas lotnictwo Jordanii. W sumie spadochrony z ładunkami spadły w 11 rozproszonych punktach wybrzeża od północy na południe dzięki akcji czterech samolotów C-130, przy czym jeden z nich należy do Francji.

Gotowa żywność i odżywki wyczekiwane były przez wielu mieszkańców śledzących akcję samolotów z lądu. Rozdział żywności dokonywany jest w sposób zorganizowany. Polowy rodzaj kuchni pozwala na podgrzanie szybkiej strawy rozdzielanej potrzebującym.

Dzieci tworzą ogromne kolejki, cierpliwie oczekując na przyrządzane w prymitywnych warunkach ciepłe dania, którymi napełniane są wszelkie możliwe pojemniki. Uderza widok głęboko apatycznych twarzy.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.