LOT chce rekompensaty od Boeinga

Opublikowano: 22.03.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1821

Polskie Linie Lotnicze LOT będą domagać się od Boeinga rekompensaty za utracone korzyści, dodatkowe koszty i straty poniesione w wyniku uziemienia samolotów Boeing 737 MAX. Polski przewoźnik wstrzymał pracę pięciu modeli samolotu, który producent uziemił po niedawnej katastrofie w Etiopii.

O roszczeniach PLL LOT pisze “Dziennik Gazeta Prawna”. “Będziemy dochodzić roszczeń wynikających ze strat, dodatkowych kosztów czy utraconych korzyści” – powiedział gazecie rzecznik LOT Adrian Kubicki.

Decyzję o uziemieniu wszystkich MAX-ów firma Boeing podjęła po konsultacjach z amerykańską Federalną Administracją ds. Lotnictwa i Narodowym Zarządem ds. Bezpieczeństwa Transportu. Póki co nie wiadomo, jak długo potrwa to uziemienie.

Po dwóch katastrofach tego modelu samolotu w przeciągu ostatnich pięciu miesięcy na całym świecie wstrzymano loty 371 maszyn. Według ekspertów niedawna katastrofa Boeinga 737 MAX linii lotniczych Ethiopian Airlines wykazuje „wyraźnie podobieństwa” do wypadku takiego samego samolotu przewoźnika Lion Air, do którego doszło jesienią 2018 roku w Indonezji.

Dla przewoźników takie uziemienie to bardzo kosztowna operacja, także w przypadku LOT-u, który ma aż pięć B737 MAX 8. Według danych “New York Times”, wynajęcie i latanie samolotem zastępczym kosztuje linie średnio około miliona dolarów na trzy miesiące. Według tych szacunków, miesięczny rachunek dla LOT-u mógłby nawet przekroczyć 6 mln zł.

DGP podaje, że po uziemieniu pięciu maksów LOT wynajął cztery boeingi 737 starszego typu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.