Komisja Europejska instruuje Polskę, jakie ma uchwalać prawo

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3227

Komisja Europejska wystosowała do Polski dodatkowe wezwanie do usunięcia uchybienia przeciwko prawu Unii i pełnego wdrożenia decyzji ramowej w sprawie zwalczania rasizmu i ksenofobii za pomocą środków prawno-karnych.

Komisja Europejska wystosowała do Polski dodatkowe wezwanie do usunięcia uchybienia przeciwko unijnemu prawu odnośnie zwalczania rasizmu i ksenofobii. „Decyzja ramowa w sprawie zwalczania rasizmu i ksenofobii za pomocą środków prawno-karnych ma na celu zagwarantowanie, aby poważne przejawy rasizmu i ksenofobii, takie jak publiczne nawoływanie do przemocy lub nienawiści, podlegały skutecznym, proporcjonalnym i odstraszającym sankcjom karnym w całej Unii Europejskiej. Komisja wystosowała dziś dodatkowe wezwania do usunięcia uchybienia” – czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.

Dodatkowe wezwanie trafiło także, prócz Polski, do Estonii i Finlandii. W tym celu Komisja podjęła decyzję o wystosowaniu do trzech wskazanych państw członkowskich dodatkowych wezwań do usunięcia uchybienia. Wspomniane trzy państwa członkowskie mają teraz dwa miesiące na udzielenie Komisji odpowiedzi na to wezwanie. W przeciwnym razie Komisja może podjąć decyzję o skierowaniu do tych państw członkowskich uzasadnionej opinii.

Komisja Europejska wezwała Polskę ponadto do usunięcia uchybienia w związku z niezapewnieniem ochrony dzieci w transgranicznych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. „Komisja Europejska wystosowała dziś do Polski wezwanie do usunięcia uchybienia w związku z niedopełnieniem obowiązków. Rozporządzenie to ma na celu ochronę dzieci w kontekście transgranicznych sporów dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej i przypadków uprowadzenia dziecka” – podano w oświadczeniu.

Ta sprawa uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego dotyczy niezgodności polskiego prawa z rozporządzeniem Bruksela II bis, a konkretnie przepisami w zakresie wykonywania orzeczeń lub wyroków, w których zarządzono powrót uprowadzonych dzieci do miejsca zwykłego pobytu. „Komisja uważa, że organy polskie w sposób systematyczny i uporczywy nie wykonują szybko i skutecznie orzeczeń nakazujących powrót uprowadzonych dzieci do innych państw członkowskich UE” – wyjaśniła Komisja Europejska.

Polska ma teraz dwa miesiące na udzielenie Komisji odpowiedzi na wezwanie do usunięcia uchybienia i wprowadzenie niezbędnych środków w celu usunięcia stwierdzonego przez Komisję naruszenia prawa Unii. W przeciwnym razie Komisja może podjąć decyzję o przesłaniu uzasadnionej opinii.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: ISBNews.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Maciej 27.01.2023 12:19

  Nie wiem jakie obecnie jest w polsce prawo, ale w UK nie można deportować nieletnich i tutaj nielegalni imigrancji wyrzucają dokumenty i nawet 30-40 latkowie przedstawiają sie jako 16-17 lat. UK nie może ich deportować ze wsgledu na prawo, a do tego automatycznie dostają dach nad głową (zarezerwowane są dla nich hotele) i socjal. Takie nieroby siedzą na ulicach i utrzymują sie za moje podatki.
  Ostrzegam, że UE w polsce chce zrobić to samo. Nie dajcie sie!

 2. Kaczor3333 27.01.2023 14:49

  A czy nie można stworzyć sztucznego państwa dla takich. Np: NIEROBOWO. I tam wrzucać nierobów i chętnych którzy chcą na nich pracować i tak chętnie zapraszają.

 3. adambiernacki 27.01.2023 23:29

  Mamy nieograniczone możliwości przejęcia władzy i wystarczy garstka do tego. Można zyskać władzę nad piastującymi władzę i wcale nie jest to aż takie trudne.

  KE czyli właściwie komitet ukazów kominternu ma moc sprawczą tylko wtedy kiedy polityk będący ich zbirem realizuje polecenia pchając w siedzenie tych co dają siedzenia.

  Dopóki istnieją różne KE, FOE itd Europa nie istnieje więc zwyczajowo pisząc o Europie piszę była Europa.

  KE zdaje się “zezwoliła” na używanie mąki z robali we wszystkim i mieszanie ze wszystkim. Naturalnie wyznaniowo dopieszczeni nie będą tego jeść natomiast z całą pewnością będą to jeść przymusowo Polacy (jak już nie jedzą). Przypominam, że Pisiorra usmażyła “prawo” pozwalające nie informować Polaków o tym co się im do paszy dodaje.

  Smacznego robaczki.

 4. adambiernacki 28.01.2023 03:05

  Ps.: Jedzenie chityny może prowadzić do burzy cytokinowej…skąd my to znamy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.