Czy jesteśmy czyjąś własnością?

Opublikowano: 19.11.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1854

Czy Ziemia jest „fermą” Kosmitów? Teorie Charlesa Forta i Salvadora Freixedo, według których nasza planeta jest własnością jakiejś wyższej inteligencji. Freixedo, który był byłym księdzem-jezuitą, a także ufologiem, twierdzi, że te inteligencje chcą narzucić nam swój punkt widzenia. To one stoją za objawieniami, które powołały do życia religie, a także robią wszystko, by człowiek nie osiągnął za szybko zaawansowanego poziomu rozwoju — tak duchowego jak i technicznego.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. JedynaDroga 19.11.2023 09:03

  Jahwe-psychopata jest przedstawicielem obcej formy życia, który podał się za ” boga ” i terroryzuje ludzi od tysiącleci. Jego główną bronią ideologiczną są religie oraz dogmaty w nich zawarte.

 2. MasaKalambura 19.11.2023 10:14

  JHVH nie jest formą życia, a raczej formującym życie, sednem życia, energią życiową, dawcą życia i życia zakończeniem.

 3. rici 19.11.2023 10:54

  Masa; gdybys poczytal apokryfy z czasow powstania tory-biblii , okres okolo VII do IV wieku pne.to bys wiedzial ze jahwe byl jednym z 70 bogow ktory dostal w opieke narod zydowski.

 4. MasaKalambura 19.11.2023 11:02

  Rici, gdybys miał rozum, widziałbyś, że pomawianie Stwórcy o bycie jakąś formą, jak to miało miejsce z pozostałymi pseudo bóstwami, to gruba pomyłka i ostateczne zwycięstwo JHWH, Eloy, Allah to niezaprzeczalny, pozażydowski fakt. LA ilaha illa Allah.

  A dowód Dekalog no.2 ?
  “Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.”

  Wszystkie pozostałe bóstwa takich bałwochwalczych form wymagały.

 5. rici 19.11.2023 11:17

  Masa; masz straszne luki z historii powstania biblii. Przed napisaniem biblii, w kazdym razie jej pierwszej czesci przez Izajasza. Posagi jahwe staly w glownym miescie Palestyny, i to nie byly Jerozolima, to bylo takie male miasteczko na polnocy Palestyny.
  Posagi jahwe i jego malzonki Asztar zostaly zburzone przez Babilonczykow.
  Narod zydowski byl w strasznej rozpaczy, bo jak zniszczono posagi ich bostwa opiekunczego, to i oni sami wygina. I wtedy Izajasz rozwinal teorie ze ich bog jest w niebie, wiec zniszczenie jego posagow nic nie zmieni, i dlatego to powstalo to przykazanie o zakazie wykonywania jakichkolwiek wizerunkow.
  A tak nawiasem mowiac, to przeczytaj sobie to przykazanie ktore napisales.
  Logicznie z niego wynika ze jahwe to psachopata.
  A ty bedziesz karany za wystepki twojego ojca i dziadka i jeszcze dalej , za to ze oddawali poklony jakims bozkom.

 6. MasaKalambura 19.11.2023 11:30

  Ja mam? raczej ty, to właśnie w biblii opisano te posągi jako obrazę Majestatu Stwórcy i jako narastający powód ukarania Izraela poprzez wygnanie do Babilonu i zniszczenie 1 Świątyni.

  Nie, nie wynika z 2 przykazania psychopatia Stwórcy, tylko pokazuje jak wielkim przestępstwem jest oddawanie boskiej czci formom, bałwanom. Jak wielkim przestępstwem jest wyobrażanie sobie Boga jako formy – jak to robi niemądry JedynaDroga. Trzy do czterech pokoleń w przód to znaczy najdalej do potomstwa nadal żyjącego równocześnie z bałwochwalcą, tzn że klątwa na bałwochwalcę będzie dotykać jedynie jego i jego rodzinę z nim żyjącą. Natomiast błogosławieństwo jest również dla tych pokoleń, które będą rodzić się przez tysiąclecia.

  Jaka tu psychopatia? To oczywiste, że jeśli dotknie cię poważne nieszczęście za bałwochwalstwo, utrata majątku, zdrowia, poważania, to będzie to również kara dla twoich dzieci, wnuków i prawnuków. To raczej wyraz łaski, że klątwa ta zniknie, i jak tylko zaprzestaniesz grzeszyć lub jak umrzesz, to ona ciebie ani twojej rodziny więcej nie dotknie.

 7. rici 19.11.2023 12:00

  Masa; widze ze ciebie ta kara juz dotknela.

 8. MasaKalambura 19.11.2023 12:01

  No widzisz.

 9. nefalin 19.11.2023 16:27

  Jahve, to inne imię Marduka, który zabił pozostałych bogów i dla niego stworzono religie monoteistyczne, zaczynając od Zaratusztrianizmu.
  Nie można było utrwalać jego wizerunku, bo był gadem, co chciał ukryć przed ludźmi.
  Zakazał wyznawania innych bogów z tego samego powodu dla którego ich zabił. To była jego konkurencja.
  Artur Lalak to rozgryzł.

 10. Doctor Who 19.11.2023 23:58

  MK uważasz, że możesz i potrafisz zabronić Bogu rozwoju. Rozwoju z wyobrażenia z przed tysiącleci do wyobrażenia teraźniejszego. Wyobraźenia bo Bóg, zasadniczo w pełni jest nie poznawalny. Dlatego lepiej jest mówić tylko o wyobraźeniu. Piszę o Twojej działalności ograniczającej Boga nie bez powodu. Ograniczanie samego siebie w pojmowaniu Boga poprzez ujmowanie Mu możliwości jest nadzwyczaj sprytnym blużnierstwem. Jak się domyślam, uważasz się za wyznawcę/wierzącego. QED.

 11. MasaKalambura 20.11.2023 09:30

  Błysnąłeś Doctor, niczym nova.
  Niby jak miałby rozwinąć się Doskonały? Czy może coś doskonałego stać się doskonalsze? Oznaczyłoby to że doskonałym nie było, a wiadomym jest że Doskonałym Jest? Dlatego jest On Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem. Wiecznym.

  I niby w czym, którym zdaniem ograniczyłem Stwórcę? Gdzie i jak?

  Nie znam większego i przez to zakazanego przez Stwórcę przykazaniem, czyli bluźnierczego sposobu na ograniczenie wyobrażenia Stwórcy, niż zamknięcie Go w mniej lub bardziej statycznej formie.

 12. rici 20.11.2023 10:02

  Kazde przykazanie czy tez dogmat ogranicza tego ktory je wydaje.

 13. MasaKalambura 20.11.2023 10:04

  Oprócz takich dogmatów i przykazań które w sposób oczywisty zabraniają ograniczania.

 14. kufel10 20.11.2023 16:30

  Mam takiego jednego kolegę biblistę, oczytany, wychrzczony drugi raz, cytuje Jezusa ale jakby przyszło komuś pomóc, to nie ma czasu. No i wyśmiewa jak się modlisz “nie tak jak trzeba”, czyli np różaniec czy medytacja to dla niego nie do pomyślenia, nie mieści mu się w głowie, że o skutki tutaj chodzi. Dodatkowo robić mu się nie chciało to się “wżenił” do mamona, typowy katol, ale ważne że czytał interpretacje biblii jego brata w wierze. Takie to ogłupione nasze społeczeństwo, wszędzie -izmy, -icy, -owcy, dziel i rządź, prawda kolego ? 🙂

 15. Doctor Who 20.11.2023 20:01

  MK – “Nie znam większego i przez to zakazanego przez Stwórcę przykazaniem, czyli bluźnierczego sposobu na ograniczenie wyobrażenia Stwórcy, niż zamknięcie Go w mniej lub bardziej statycznej formie.” Też Twoje słowa : “On Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem. Wiecznym” Nie udawaj, że tego nie widzisz, jak zamykasz Boga w formie, praktycznie każdym tekstem. Tego już nie trzeba komentować, naprawdę …

 16. MasaKalambura 20.11.2023 20:39

  Może włącz myślenie… Pomedytuj i opisz czym jest forma.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.