Jak Polacy oceniają wyrok TK ws. aborcji?

Opublikowano: 28.10.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1308

Niemal 66 proc. Polaków negatywnie ocenia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z Konstytucją przepisów o dopuszczalności aborcji w przypadku wad płodu.

Zgodnie z wynikami sondażu, przeprowadzonego przez IBRIS dla Onetu, prawie 66 proc. Polaków źle ocenia orzeczenie TK ws. aborcji. 51,8 proc. badanych ocenia orzeczenie TK zdecydowanie źle, dla 14,1 proc. ankietowanych ta decyzja jest raczej zła.

Przeciwnego zdania jest prawie jedna czwarta ankietowanych – 10,1 proc. badanych ocenia ją zdecydowanie dobrze, a 14,8 proc. raczej dobrze.

9 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii i odpowiedziało na pytanie o ocenę orzeczenia TK „nie wiem/trudno powiedzieć”.

W ocenie 68,8 proc. ankietowanych w Polsce powinno być przeprowadzone referendum na temat warunków dopuszczalności aborcji. Przeciwko takiemu referendum opowiada się 24 proc. badanych, a 7,2 proc. nie ma zdania na ten temat.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tojazenn
Użytkownik
tojazenn

to moze zrobimy tutaj ankiete, taka na 2 tygodnie: co myslicie o wyrokku TK na temat ustawy do spraw zabijania dzieci?

realista
Użytkownik

nie ma takiej ustawy….. …