Glovo – nic ci nie przywiozą

Opublikowano: 24.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1863

Strajkują wałbrzyscy kurierzy Glovo.

Jak informuje portal Walbrzych24.pl, 22 czerwca rozpoczęli w Wałbrzychu strajk kurierzy firmy Glovo. Postanowili odmówić świadczenia usługi dostarczania jedzenia. Są wściekli z powodu niskich stawek, które obniżono im już podczas pandemii.

„Kurierzy na początku mieli świetne stawki, wszystko było ok. Niestety, od pandemii zaczęły się problemy. Nasze wynagrodzenie bazuje na początkowej opłacie, czyli 2,7 zł plus opłaty za kilometry 0,9 zł i mnożniku 1,35. Poprzednie stawki były 2,7 zł, 1,2 zł i mnożnik 1,65. Niestety, w trakcie pandemii to się zmieniło na naszą niekorzyść” – informuje jeden z kurierów.

Jak informują kurierzy, „teraz pracujemy w sumie za darmo”. „Ludzie są źli, bo muszą z tych pieniędzy zapłacić za paliwo, eksploatację samochodu, a gdzie jeszcze żyć? Wszyscy stoimy, liczymy na to, że ktoś z nami porozmawia. Powiadomiona została firma Glovo, jednak nasz opiekun miasta twierdzi, że są to za duże zarobki” – informuje wałbrzyski kurier.

To nie pierwszy strajk pracowników Glovo, w 2021 roku strajkowali kurierzy w Gdańsku. Strajk potrwa do niedzieli.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sanchop 25.06.2023 00:51

    “September 2022, Glovo was fined $78 million for labor breaches in Spain” juz mieli sprawę i przegrali, w Polsce tego raczej nie będzie można sobie robić i oszukiwać do woli.. .

  2. replikant3d 25.06.2023 09:41

    sanchop, żebyś się nie zdziwił….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.