Fabryka Pfizera zniszczona przez tornado

Opublikowano: 21.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2795

Fabryka Pfizera w Karolinie Północnej została zniszczona przez tornado. To jeden z największych na świecie zakładów produkcyjnych koncernu farmaceutycznego.

Przez hrabstwa Nash i Edgecombe w Karolinie Północnej przeszło tornado, które miejscami generowało wiatr o prędkości 240 km/h. Zostało sklasyfikowane jako „trójka” w pięciostopniowej skali.

W sumie w obu hrabstwach rannych zostało szesnaście osób. Szczęśliwie nikt nie zginął.

Tornado zniszczyło także blisko sto budynków. Niektóre z nich dosłownie zostały zrównane z ziemią.

Ucierpiała fabryka Pfizera zlokalizowana w mieście Rocky Mount. Zakład ten zatrudnia 4,5 tys. osób. Wszyscy zdążyli się w odpowiednim czasie ewakuować.

Potężny wiatr zniszczył dach fabryki, a wokoło porozrzucał mnóstwo gruzu oraz produktów medycznych. Leki i medykamenty rozmieszczone były na 50 tys. palet. Trwa szacowanie strat.

Pfizer podaje, że fabryka w Karolinie Północnej odpowiada za produkcję 30 proc. wszystkich sterylnych preparatów do wstrzykiwania używanych w amerykańskich szpitalach. W tym miejscu wytwarzane są także m.in. leki na infekcję, preparaty na rozluźnienie mięśni, fiolki oraz strzykawki.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 21.07.2023 15:53

    A mowia/mowiom ze Boga nie ma.
    I bardzo dobrze ze Bug majac/majonc dobro ludzi dopuscil to tego ze ten oboz/obuz koncentracyjny tej firmy ludobujczej zostal zniszczony, szkoda tylko ze tych 4,5 essesmanow pracownikow tego obozu zaglady nie ponioslo kary….za zycia.

  2. Stanlley 21.07.2023 15:57

    A ja się założę że pfizer jako firma nie poniesie szkodu – ubezpieczenie z nawiązką zrekompensuje straty. Jeszcze się nie zdarzyło by korpo została zostawiona sama sobie 😉 jak to mówią – za duży żeby upaść

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.