Demokracja, najbardziej niebezpieczna religia – 4

Opublikowano: 29.06.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1346

Prawicowy mózg

Mamy teraz naukowy dowód na to, że ci, którzy należą do politycznej prawicy, są bardziej prymitywni i mniej zdolni do jasnego rozumowania niż reszta z nas, zgodnie z najnowszym badaniem przeprowadzonym przez UCL Institute of Cognitive Neuroscience w Wielkiej Brytanii. Neurolodzy odkryli dowody na to, że mózgi politycznych prawicowców mają inny kształt niż mózgi normalnych ludzi, brakuje im istoty szarej w istotnej części mózgu związanej z rozwojem, co wskazuje na silną korelację z prymitywnymi poglądami politycznymi i religiami opartymi na czarach i kręgach zbożowych [1] [2].

Prawicowcy mają cieńszą część mózgu, która pozwala na racjonalne i świadome myślenie – przednią część zakrętu obręczy i znacznie grubszą, powiększoną część – ciało migdałowate – która jest starożytną częścią mózgu związaną z prymitywną agresją emocjonalną. Biorąc pod uwagę typowo przedludzkie tendencje politycznego prawego skrzydła, wydaje się, że te polityczne przywiązania są wbudowane w tych ludzi jako wada genetyczna, z powodu zmniejszonych części ich mózgu związanych z rozwojem człowieka i cywilizacją. Nie ma w tym nic dziwnego.

Ta oszałamiająca naukowa rewelacja ostatecznie dowodzi tego, co zawsze podejrzewaliśmy, a mianowicie, że polityczne prawicowe skrzydło jest rodzajem Cro-Magnon odchylonego od „normalnego” lewicowego mózgu, który w jakiś sposób uniknął ewolucyjnego wyginięcia, zachowując neandertalskie poglądy. Widzimy teraz, dlaczego tak trudno jest wyjaśnić konserwatystom rzeczy w sposób, który mogą zrozumieć, ponieważ ich procesy umysłowe funkcjonują tylko w kategoriach trzech lub mniej wypunktowanych kwestii, a migrenowe bóle głowy są najczęstszym skutkiem ekspozycji na koncepcje. Wygląda na to, że ich prymitywne skłonności religijne i polityczne nie reagują na edukację ani środowisko, co wyjaśniałoby wysokie wskaźniki przestępczości w USA oraz skłonność do broni i dziwacznych religii chrześcijańskich. Wyjaśnia to wiele na temat Donalda Trumpa, Mike’a Pompeo, George’a Busha, Hillary Clinton, Ronalda Reagana, całego Kongresu USA, większości populacji Izraela, większości Wielkiej Brytanii i 85% Australii.

W rzeczywistości prawicowe badanie mózgu było szokującym i całkowicie nieoczekiwanym wynikiem żartu i było szeroko relacjonowane w brytyjskich mediach w tamtym czasie. Dżentelmen, którego nazwisko niestety mi umyka, planował debatę polityczną w brytyjskim talk-show. W ramach przygotowań i żartu zebrał kilku neurologów i specjalistów od mózgu i zapytał, czy mogą zidentyfikować w skanach mózgu coś, co sprawia, że ludzie o prawicowych poglądach są naturalnie agresywni i głupi. Naukowcy sumiennie wykonali wspomniane skany mózgu i inne badania i ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu odkryli, że naprawdę istniały znaczące fizyczne różnice w strukturach mózgu między tymi, którzy identyfikowali się jako liberałowie lub konserwatyści. To zaskoczenie naturalnie zrodziło wiele innych badań, a ich wyniki są obecnie klasyczne.

W 2011 roku Samuel Goldman napisał przydatny artykuł na ten temat, zauważając, że zdrowi ludzie „odrzucili konserwatyzm jako defekt psychiczny, odkąd pojawił się on jako charakterystyczna marka myśli politycznej” [3]. Thomas Paine zrównał konserwatywne umysły z „zatarciem wiedzy”. Goldman odniósł się do stwierdzenia Johna Stuarta Milla, że „choć nie wszyscy konserwatyści są głupi, to większość głupich ludzi jest konserwatywna” [4]. Theodore Adorno zdiagnozował konserwatywne poglądy jako objawy patologicznej „osobowości autorytarnej” [5].

Sam bym tego lepiej nie ujął. W końcu wszechświat rozwija się tak, jak powinien. Jeśli uda nam się ewoluować nieco dalej, być może uda nam się odesłać polityczną prawicę do historycznego kosza na śmieci i zbudować bardziej pokojową przyszłość dla tych z nas, którzy przeżyją.

Ciąg dalszy nastąpi

Autorstwo: Larry Romanoff
Tłumaczenie: FmforLXM (Bitomat)
Źródło zagraniczne: BlueMoonOfShanghai.com
Źródło polskie: Bitomat.wordpress.com
Licencja: Opublikowano za zgodą autora z prawem do przedruku przez Wolnemedia.net. Komercyjne wykorzystanie ww. materiału jest zabronione.

Przypisy

[1] https://www.ucl.ac.uk/icn

[2] www.independent.co.uk/news/science/right-wing-brains-different-2171127.html

[3] https://www.theamericanconservative.com/articles/after-conservatism-2

[4] http://archive.spectator.co.uk/article/28th-october-1882/14/john-stuart-mill-and-the-conservatives-to-ms-edito

[5] https://solidarity-us.org/atc/187/p4900


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.