Co dalej z pomnikiem schodów i Kaczyńskiego?

Opublikowano: 02.12.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 649

W 2018 roku na placu Piłsudskiego stanęły dwa pomniki. Pomnik „schody” dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej i osobno pomnik, wg władzy najważniejszego pasażera samolotu Tu-154, Lecha Kaczyńskiego. Od początku powstania pomniki, które w normalnym kraju ustawiono by po prostu na cmentarzu, stały się przyczyna konfliktów. Do ich ochrony od 5 lat zaangażowana jest policja, a Jarosław Kaczyński, angażując w to służby miasta, co miesiąc urządza tam sobie bardzo kosztowną, prywatną imprezę. Schody postawiono wbrew władzom Warszawy, a Lech Kaczyński zdaniem większości niczym sobie na pomnik nie zasłużył. Podobnie nie zasłużył sobie na to, by spocząć na Wawelu. Wraz ze zmianą władzy szykuje się wiele innych zmian. Prawdopodobnie także temat tych pomników, to czy powinny one stać w centrum miasta, powróci. Ja pierwszy o przyszłość tych pomników postanowiłem zapytać Warszawiaków.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 02.12.2023 12:48

    Czyli inaczej mowiac/mowionc to sa/som prywatne pomniki Kaczynskiego……mam glupie pytanie…..jak wielki niebiesko-zolty komik zaplacilby wielkom kase czy moglby postawic sobie i jego kumplom z upa pomnik w centrum Warszawy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.