Cień korupcji nad Bidenem

Opublikowano: 30.06.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1613

Wiktor Szokin to prokurator generalny kraju nad Dnieprem, który w wyniku telefonicznej interwencji Joe Bidena u ówczesnego prezydenta Poroszenki został zdymisjonowany. Powodem brutalnej i gwałtownej interwencji byłego (2016 rok) wiceprezydenta USA było śledztwo, które osobiście nadzorował Szokin, dotyczące korupcji i finansowych przestępstw w ramach holdingu Burisma, w którym to przedsięwzięciu czołową rolę odgrywał syn Bidena, Hunter, pobierający jako dyrektor gażę w wysokości 50 tys. dolarów miesięcznie.

W tej materii, po uzupełniających wyborach do Kongresu USA, kiedy Republikanie zdobyli większość w Izbie Reprezentantów, ruszyło intensywne śledztwo w sprawach dotyczących korupcji, w jaką zamieszana ma być cała rodzina Bidenów. Chodzi nie tylko o Burismę i słynny już notebook Huntera z zapisanymi tam nielegalnymi transakcjami i kontaktami korupcyjnymi, ale o notatkę, będącą w posiadaniu FBI, gdzie wiarygodne źródło przekazało informację o łapówkach – każda po 5 mln dolarów – jakie otrzymać mieli Joe i Hunter Bidenowie. Notatkę objęto najwyższą klauzulą tajności i jest niedostępna nie tylko publicznie, ale i decyzją szefa FBI Christophera Wraya, nawet parlamentarzyści ze specjalnej komisji nie mogli początkowo do niej dotrzeć. W opinii FBI źródło jest wiarygodne i sprawdzone zaś wspomniana notatka dostała opatrzona specjalnym gryfem tajności (FD-23).

Gdy Kongres zagroził Wrayowi sankcjami i odpowiedzialnością karną uzgodniono, że przedstawiciel Izby Reprezentantów będzie mógł w gabinecie szefa FBI zapoznać się z tym materiałem, ale nie wolno mu ujawnić szczegółów.

Tym przedstawicielem zdominowanej przez Republikanów Izby Reprezentantów została prawniczka, kongresmanka z Karoliny pd. Nancy Macy, twarda konserwatystka i stronniczka Donalda Trumpa. Dokonała już przeglądu owej notatki i innych materiałów zgromadzonych przez FBI w przedmiotowej sprawie.

Do znanych dotychczas nieczystych i podejrzanych relacji związanych z Burismą doszła informacja o wspomnianych dwóch łapówkach, jakie mieli otrzymać Bidenowie w związku z ich obecnością i interesami na Ukrainie od, jak do tej pory, nieujawnionego oligarchy ukraińskiego. Tyle przekazała publicznie po wizycie w siedzibie FBI, oczywiście bez szczegółów, Nancy Macy. Podchwyciła ten wątek inna kongresmanka, Majorie Taylor-Greene z Georgii, także twarda „trumpistka” zabiegająca usilnie – z powodzeniem – o powoływanie kolejnych komisji śledczych mających wyjaśniać korupcję w otoczeniu Bidena. Atmosfera wokół urzędującego Prezydenta USA wyraźnie się zagęszcza. Widać, że obie strony tej wojny amerykańsko-amerykańskiej – czyli Demokraci vs Republikanie – idą już „na całość”. Po kolejnych wezwaniach Trumpa do prokuratury, tym razem na Florydzie (zarzuty stawia mu prokuratura federalna), Republikanie odpalają kolejny pocisk w stronę gospodarza Białego Domu. I szykują się do wdrożenia procedury przesłuchań Prezydenta oraz jego współpracowników przed specjalnymi komisjami. W ich zamyśle ma zaowocować to jego impeachmentem. W listopadzie 2024 są wybory prezydenckie, więc grillowanie Bidena jest sporym handicapem dla Republikanów i sprzyjającą – medialnie i propagandowo – okolicznością dla ich rozgrywania wyborczej kampanii na takim gruncie. Joe Biden jest jak na razie głównym faworytem do nominacji z ramienia Partii Demokratycznej w tych wyborach. Byłaby to jego II kadencja. Zazwyczaj dotychczas pełniący funkcję Prezydenta polityk otrzymywał w takiej sytuacji niemal automatycznie nominację swej Partii.

Senator senior Republikanin Chuck Grassley wydał oświadczenie po rozmowie z Nancy Macy, że istnieją zapisy telefoniczne rozmów potwierdzające przekazanie wspomnianych 5 mln dolarów Bidenom. Przewija się w te sprawie także nazwisko ukraińskiego oligarchy Mykoły Złoczewskiego, który miał również lobbować w Waszyngtonie za szybkim usunięciem Szokina z urzędu. Rozkręcający się skandal z megakorupcją na amerykańskich szczytach władzy zaczyna przybierać nieoczekiwany wymiar. Oto poczynają padać pytania o wiedzę czy nawet udział Baracka Obamy w całym tym procederze. Bo jak jego zastępca, sam, bez wiedzy głównego gospodarza Białego Domu, mógł o takiej skali i ważkości międzynarodowych relacji USA sam decydować?

Kampania wyborcza zapowiada się więc niezwykle ostro i brutalnie, nawet jak na stosunki amerykańskie. Społeczeństwo jest dramatycznie podzielone i okopuje się na swoich pozycjach coraz bardziej. I obecnie nie chodzi już o zagadnienia kulturowe (na które to źródła podziałów zwracano do tej pory uwagę), ale teraz doszły już sprawy socjalne, finansowe (kolosalny dług publiczny), wydatki militarne i pomocy Ukrainie, gdy poziom życia wyraźnie spada, kryzys ekonomiczny się pogłębia, a ludzie zaczynają patrzeć jednoznacznie przez pryzmat materialnych warunków życia. A wtedy wszelkie oskarżenia o korupcję, nieuzasadnione wydatki oraz arogancję władzy są szczególnie krytycznie i źle przyjmowane przez społeczeństwo.

Mainstreamowe, demoliberalne media europejskie (o polskich nawet nie ma co wspominać), przycichły. To znaczące milczenie. „Grzeją rurę” tylko w materii kolejnych zarzutów wobec Trumpa. Korupcja wśród „wierchuszki” Demokratów burzy bowiem kreowany od lat świetlany, infantylny i naiwny podział świata na jasno określone dobro (czyli my) i absolutne zło (czyli nasi ideowo-doktrynalni konkurenci i przeciwnicy). Potem może być im wstyd, ale to nie moje zmartwienie.

Autorstwo: Radosław Czarnecki
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 30.06.2023 12:56

    Pasożytdy eksploatują sługusa do samego końca.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.