Brał milionowe dotacje, a zostawił stowarzyszenie z długami

Opublikowano: 19.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1812

Bąkiewicz brał milionowe dotacje, a mimo to zostawił Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” z długami. „Ale uporządkujemy tę sytuację” – informuje prezes organizacji.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski w rozmowie na kanale „Mediów Narodowych” na „You Tube” wyjaśnił, dlaczego potrzebne były zmiany personalne w stowarzyszeniu.

„Zaczęliśmy dostrzegać wewnątrz stowarzyszenia nieprawidłowości natury prawnej czy finansowej. Z każdym otwarciem kolejnej „szafy” znajdowaliśmy kolejne puzzle tej układanki, które układały się w pewną całość. Teraz, kiedy udało nam się już przejąć stowarzyszenie […], to widzimy skalę tej niegospodarności, skalę tych nieprawidłowości. Poprzedni prezes bardzo chętnie sięgał po granty państwowe i to w wysokich kwotach […]. I mówię tutaj tylko o samym Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości, bo poprzedni prezes Robert Bąkiewicz ma w swoim władaniu również inne podmioty, które sam utworzył. Pomimo tych grantów zostawione zostało nam stowarzyszenie z długami w wysokości 200-300 tysięcy złotych. Także borykamy się z niemałymi problemami.

„Jesteśmy jednak zdeterminowani, aby uporządkować tę sytuację, bowiem Stowarzyszenie Marsz Niepodległości to jest zbyt duża wartość, żeby nie podjąć się tego zadania. Liczymy na to, że pomogą nam w tym nasi sympatycy”.

Bartosz Malewski zwrócił również uwagę na aspekt polityczny: „Widoczne było widoczne od kilku lat takie zaangażowanie polityczne ze strony poprzedniego prezesa, które ciążyło ku partii rządzącej. Sam pamiętam na jednym z Marszów Niepodległości, gdzie padły słowa podziękowania skierowane do premiera Morawieckiego. Ludzie, którzy byli zgromadzeni w miejscu, w którym się znajdowałem, byli bardzo niezadowoleni, że padły te słowa. I dawali temu niezadowoleniu upust”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości mówił również, że jeszcze nie wszystkie aktywa należące do stowarzyszenia udało się odzyskać: „Jesteśmy w trakcie odzyskiwania, przejmowania aktywów stowarzyszenia, które są własnością stowarzyszenia. Częściowo bowiem te aktywa pozostają we władaniu byłego prezesa i innych osób. Ale sukcesywnie te aktywa przejmujemy i one będą służyć Marszowi Niepodległości”.

Autorstwo: marsz_admin
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. akami 19.07.2023 14:42

    Szok, udało się pogonić szydowskigo kreta.

  2. pepcia28 19.07.2023 14:56

    Czy naprawdę każdy złodziej w tym kraju pozostaje bezkarny??? Przecież działania tego dziada godzą w samo stowarzyszenie podważając zaufanie do takich ugrupowań. Sama się zastanowię zanim kliknę przycisk WESPRZYJ.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.