Arabia Saudyjska jest gotowa do zmowy cenowej

Opublikowano: 05.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 734

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że Arabia Saudyjska jest gotowa do rozpoczęcia rozmów na temat ograniczenia wydobycia ropy naftowej. „Arabia Saudyjska poszła jeszcze dalej, twierdząc, że może zgodzić się na zmniejszenie wydobycia o 10 mln baryłek (dziennie) i dała do zrozumienia, że może to być więcej” – powiedział Trump.

Amerykański przywódca wcześniej twierdził, że prezydent Rosji Władimir Putin i saudyjski książę koronny Muhammad ibn Salman mogą zgodzić się na ograniczenie produkcji ropy o 10, a nawet 15 mln baryłek dziennie. Oficjalnie nie informowano o zawarciu jakiejkolwiek umowy.

Wcześniej rosyjski prezydent powiedział, że ceny ropy spadły z powodu epidemii koronawirusa oraz wycofania się Arabii Saudyjskiej z umowy OPEC+, zwiększenia wydobycia, ogłoszenia gotowości do udzielenia zniżek na ten surowiec.

Prezydent Rosji Władimir Putin i minister energetyki Aleksander Nowak oświadczyli, że rynek ropy wymaga wspólnych działań, rosyjscy producenci są na to gotowi, ale wraz z OPEC+ oraz takimi dużymi producentami, jak USA. Putin dodał, że wszystkie kraje mogłyby ograniczyć wydobycie o 10 mln baryłek dziennie do poziomu sprzed kryzysu w pierwszym kwartale.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.