Amerykanie ewakuowali przywódców ISIL

Opublikowano: 08.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 531

Amerykańskie śmigłowce wywiozły z Al-Majadin zagranicznych dowódców Państwa Islamskiego dwa tygodnie przed rozpoczęciem operacji syryjskiej armii o wyzwolenie miasta, powiedzieli RIA Novosti lokalni mieszkańcy.

Siły rządowe rozpoczęły operację wyzwolenia Al-Majadin na początku października. Ostatecznie uwolnienie miasta zajęło im dwa tygodnie.

„Amerykańskie lotnictwo wojskowe najpierw wykonało manewr w rejonie Al-Rahba w pobliżu Al-Majadin obok farmy Haidar. Następnie (lotnictwo) przeprowadziło naloty, staraliśmy się ukryć wtedy i zobaczyliśmy kilka amerykańskich helikopterów. Na ziemi byli zagraniczni dowódcy PI, którzy czekali na nie w pobliżu ich dowództwa w ogrodach Haidar. Helikoptery zabrały ich poza Al-Majadin” — powiedział agencji miejscowy pasterz Muhammad Awad al-Husajn.

Dodał, że widział także helikoptery w wiosce Umm al-Ain.

„Amerykańskie lotnictwo… najpierw jego szum, potem potężne uderzenie w Bakrase i sąsiednich wioskach. Następnie przyleciały śmigłowce i przewiozły liderów PI, po czym naloty ustały” — powiedział al-Husajn.

Według 79-letniego mężczyzny, służył on w syryjskiej armii i może odróżnić amerykańskie samoloty.

Inni mieszkańcy powiedzieli RIA Novosti, że widzieli, jak samochody przewiozły najpierw dwóch zagranicznych przywódców PI z Al-Majadin ze swoimi rodzinami do siedzibie grupy w sadach Haidar w Ar-Rahba. Potem przyleciały helikoptery i wywiozły ich w nieznane miejsce.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.