ZSRR czai się wszędzie!

Opublikowano: 10.09.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 716

W Gorzowie zdekomunizowano ulicę Janka Krasickiego. Radni deliberowali i deliberowali, aż w końcu wiceprezydent wymyślił nową nazwę. Okazało się jednak, że ona też kojarzy się z radziecką Rosją.

Janek Krasicki padł. Pierwsza propozycja, jaka pojawiła się w zastępstwie, to oczywiście alternatywny patron – Ignacy Krasicki. Ale wiceprezydent miasta Jacek Szymankiewicz stwierdził, że byłaby to zmiana pozorna i postanowił puścić wodze fantazji.

A ponieważ w okolicy nazwy ulic nawiązują do gatunków ptaków, a poprzednia nazwa ulicy nieprawomyślnego Krasickiego to Sokola (niestety została już wykorzystana i wypadła z puli) – wiceszef ratusza stwierdził, że jak najbardziej na miejscu będzie ulica Bielikowa. I autopoprawkę z taką właśnie nazwą wprowadził podczas sesji rady miasta do uchwały o dekomunizacji nazw ulic.

I tu… niespodzianka! Radni i mieszkańcy wznieśli raban – ta nazwa kojarzy się z radzieckim generałem! Wiceprezydent pokajał się, napisał nawet list otwarty z przeprosinami, który opublikował na portalu gorzow.pl. Nazwę zmieniono jeszcze raz po konsultacji z komisją nazewnictwa – na Bielika. No i zonk! Ta nazwa nawiązuje wszak do innego bohatera Związku Radzieckiego – generała Piotra Aleksiejewicza Bielika. Idąc tym tropem (jak podpowiadają administratorzy „Kraków żąda przynajmniej Bukaresztu”) sąsiednią Drozdową również należy zlikwidować (vide: Wiktor Aleksandrowicz Drozdow).

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 10.09.2017 10:44

    A nie można od razu nadać nazwy ulicy Kaczyńskiego i po sprawie. Inne przykłady ulic: Ziobry, Pawłowicz, Misiewicza i Macierewicza, Rydzyka, Szydło itd.

  2. Feneghar 10.09.2017 17:02

    Tylko patrzeć jak zajmą się tymi wszystkimi ulicami Dworcowa 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.