Nieudana próba rozbiórki pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej w Rzeszowie

Opublikowano: 22.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2325

Dobra wiadomość dla ludzi z poczuciem humoru: wrócił do Polski Adam Słomka. Wrócił, bo przecież miał na czele Legionu Polskiego przedzierać się do Lwowa na pomoc Ukrainie. Chyba coś nie wyszło, w każdym razie Słomka jest znowu w Polsce. I działa.

Tym razem miał towarzyszyć ekipie, która miała rozebrać pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej. 19 marca na pl. Ofiar Getta pojawiła się kilkunastoosobowa grupka aktywistów Klubów Gazety Polskiej, kibiców Resovii Rzeszów i aktywistów, zorganizowanych przez Marcina Maruszaka, prezesa Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia, który organizował zbiórkę środków finansowych na zniszczenie pomnika. Środki były potrzebne na wykorzystanie ciężkiego sprzętu, który miał zdemontować pomnik. To się nie udało, ponieważ policja nie wpuściła dźwigu na plac. Na wydarzeniu był tez obecny Adam Słomka, polityczny happener. Słomka próbował przekonać policje, że pomnik nie ma prawa stać w centrum miasta, „gdzie dzieci pytają co to jest”, troszczył się o najmłodsze pokolenie Słomka.

Pomnik od 1966 r. z okazji Tysiąclecia Państwa Polskiego jest pomnikiem, u którego podstaw złożono urnę z „ziemią z pobojowisk, miejsc straceń i męczeństwa” ludzi z Rzeszowszczyzny.

Po 25 minutach ludzie rozeszli się.

Przedstawicielka policji rzeszowskiej powiedziała, że grupa miała zezwolenie na zgromadzenie, by wyrazić sprzeciw, natomiast nie było żadnego pozwolenia na rozbiórkę i zniszczenie pomnika. „Ani kierowcy, ani organizatorzy nie mieli dokumentów zezwalającą na rozbiórkę. Teraz funkcjonariusze będą sprawdzać, czy próba podjęcia działań była legalna”, mówiła podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, cytowana przez portal Nowiny24.pl

Maruszak próbował przekonywać, że istnienie pomnika jest kompromitacją miasta, chociaż prezydent Rzeszowa Konrad Fiołek informował kilka dni przed wydarzeniem, że pomnik zostanie przeniesiony, ale na razie pilniejsza jest pomoc uchodźcom. Jednak Maruszak i Słomka nie chcą czekać i obiecali powtórzyć próby niszczenia pomnika.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Adalb 23.03.2022 05:52

    Dzicz znowu zaczyna działać.

  2. Admin WM 23.03.2022 08:34

    Ciekawe, ilu Rosjan zabił na Ukrainie i dlaczego teraz z nimi nie walczy, ale z jakimś pomnikiem. Mówił, że będzie walczył tak długo, aż jego oddział dojdzie do Moskwy.

  3. Fenix 24.03.2022 07:19

    Słomka ,to i słomiany ogień. I zawsze mniejszy od swego idola.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.