Żołnierze USA podejrzani o zabójstwo w wesołym miasteczku

Opublikowano: 21.08.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2195

Ofiarą starcia w wesołym miasteczku w Wittlich jest 28-letni mężczyzna, który został śmiertelnie ugodzony nożem. Niemiecka policja podejrzewa o zabójstwo dwóch amerykańskich żołnierzy, którzy mieli zabić mężczyznę w nocy z soboty na niedzielę po kłótni.

Wittlich to miasto na zachodzie kraju w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Niemiecka policja informuje, że po zabójstwie 28-letniego mężczyzny zatrzymała dwóch podejrzanych i są to amerykańscy żołnierze.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do wieloosobowej bójki. Według świadków 28-letni mężczyzna został zasztyletowany, a cztery inne osoby, w tym dwóch mężczyzn i dwie kobiety oddaliły się z miejsca zbrodni. Osoby te zostały szybko zidentyfikowane.

Są to dwaj podejrzani w wieku 25 i 26 lat. Policja po aresztowaniu przekazała ich władzom amerykańskim, „zgodnie ze statutem NATO”. Burmistrz Wittlich Joachim Rodenkirch jest oburzony i mówi, że jego miasto „nigdy czegoś takiego nie doświadczyło”.

Ciekawe jak ten incydent odbije się na stosunku Niemców do amerykańskiej obecności wojskowej w ich kraju. Amerykanie stacjonują tu od czasu zakończenia II wojny światowej. Po upadku Związku Sowieckiego ich liczebność zmniejszyła się z około 200 000 żołnierzy w 1990 r. do 34 500 obecnie.

Były prezydent USA Donald Trump, który skrytykował Niemcy za niewystarczające wsparcie budżetu NATO i własnej obrony, zdecydował w lipcu 2020 r. o wycofaniu z Niemiec około 12 tys. żołnierzy. Jego następca Joe Biden decyzję poprzednika uchylił.

Opracowanie: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.