Zepchnęli 7-latka z roweru i go zwyzywali

Opublikowano: 17.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 655

Gang młodocianych w Liverpoolu zaatakował w parku 7-letniego chłopca, a także opiekującą się nim oraz dwójką innych dzieci Polkę. Grupa agresywnych dzieciaków krzyczała do nich, rzucała butelkami i kamieniami.

W Liverpoolu w Knotty Ash doszło do ataku na 7-letniego litewskiego chłopca, który został zrzucony z roweru przez grupę agresywnych młodocianych. Celem ataku była także opiekująca się 7-latkiem oraz dwójką innych dzieci Polka, która nagrała całe zdarzenie, aby następnie pokazać je policji.

Brytyjskie dzieciaki w wieku od 10 do 12 lat zaczęły rzucać kamieniami i butelkami w Polkę i trójkę dzieci. Na nagraniu ze zdarzenia możemy usłyszeć głos Polki, która próbuje ochronić 7-letniego i 6-letniego chłopca, a także dziecko w wózku przed napastnikami.

Próby ochrony niewiele jednak dają, a jedna z agresywnych dziewczyn podbiega do niej i rzuca w nią butelką, z kolei inny młodociany krzyczy do Polki: „little dog”. Kolejny agresor ostrzega ją: „Przestań mnie nagrywać, to mnie wkurza!”

Na nagraniu możemy usłyszeć, jak Polka wielokrotnie powtarza: „Zostawcie nas w spokoju” i grozi, że pokaże nagranie władzom lokalnym. Na wideo nie widać momentu, w którym 7-letni chłopiec został zrzucony z roweru, jednak możemy usłyszeć wyzwiska pod jego adresem: „pier***ony polski draniu” i inne ksenofobiczne odzywki.

Policja poinformowała, że otrzymała zgłoszenie dotyczące szokującego zdarzenia, do którego doszło po godzinie 19 w niedzielę, 13 września i bada obecnie sprawę jako “przestępstwo z nienawiści”. Ojciec zaatakowanego 7-latka, który pochodzi z Litwy, powiedział, że jego syn nie rozumie, dlaczego został zaatakowany. „Mój chłopiec był bardzo zdenerwowany i ciągle pytał: „dlaczego oni to zrobili?” Ciężko to wytłumaczyć 7-letniemu dziecku, dlaczego inne dzieci postępują w ten sposób”.

Inny mężczyzna, ojciec rocznego dziecka, powiedział, że Polka, która nagrała całe zdarzenie, należy do jego znajomych i nadal jest wstrząśnięta tym, co się stało.

Rzecznik Merseyside Police powiedział: „Apelujemy o informacje w związku z atakiem na 7-letniego chłopca przez grupę chłopców w Knotty Ash w niedzielę. Do zdarzenia doszło o 19:25. Chłopiec został uderzony i rzucano w niego kamieniami przy Ackers Hall Avenue. Wiemy o nagraniu umieszczonym w sieci pokazującym następstwa zdarzenia, w którym dzieci rzucają przedmiotami i wyzywają osobę nagrywającą. Wszczęliśmy śledztwo w tej sprawie i apelujemy o jakąkolwiek pomoc w identyfikacji napastników”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Il 17.09.2020 16:24

    Czy “polish People” to Ludzie do pastowania butów anglojęzycznym kolonizatorom ?

  2. Aida 17.09.2020 19:30

    Durny komentarz napisałeś/aś…

  3. Dandi1981 17.09.2020 20:26

    Do durnego komentarza tak nadaja sie bo polakow nawet w polsce nie lubia a co dopiero za granica

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.