Zaprezentowano oficjalne hasło Marszu Niepodległości 2023

Opublikowano: 20.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1907

Hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości jest „Jeszcze Polska nie zginęła” – poinformował na konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Bartosz Malewski. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele stowarzyszenia i lider Konfederacji Krzysztof Bosak.

„Chcemy przypomnieć o sprawach ważnych. Za naszą wschodnią granicą mamy wojnę, a mamy wrażenie, że politycy o tym fakcie zapomnieli. Musimy pamiętać, by wzbudzać dumę narodową, poczucie przynależności do narodu polskiego. […] Stąd hasło, pod którym powinien móc się podpisać każdy” – powiedział Malewski.

Prezes MN zaznaczył, że zacytowanie fragmentu hymnu narodowego jest wyrazem podkreślenia suwerenności Polski, szczególnie w kontekście relacji z Unią Europejską. „Nie możemy zapominać o tym, że czekają nas spory z Unią Europejską, niezależnie od tego kto będzie sprawował rządy. Szykuje się nam – z dużym prawdopodobieństwem – zmiana traktatów unijnych, które będą wpływały na suwerenność i samodzielność Polski na arenie międzynarodowej” – podkreślił. „Gromadzimy się 11 listopada o godzinie 14. Spotykamy się na rondzie Romana Dmowskiego – powiedział lider Konfederacji Krzysztof Bosak. – Pragnę gorąco zachęcić wszystkich polskich patriotów do tego, żeby przyszli na Marsz Niepodległości” – dodał.

Malewski poinformował, że 26 września sąd oddalił apelację Roberta Bąkiewicza (byłego prezesa MN), w sprawie sprawowania funkcji prezesa Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”. Przekazał też informację o problemach finansowych organizacji, powstałych na skutek zmian personalnych. „Poprzedni prezes zostawił po sobie niemały dług, z którym w tym momencie się mierzymy, ale stopniowo go spłacamy, również przy pomocy naszych darczyńców” – powiedział prezes MN.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dobroca 20.10.2023 18:11

    Przydługawe to hasło. Przez to mało chwytliwe. Powinno być coś jak „cukier krzepi”. Przynajmniej w moich latach je za wzór stawiano. Dwa słowa, a przekaz kompletny. Może więc „Wołyń. Pamiętamy”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.