Zamieszki w Jerozolimie

Opublikowano: 08.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1009

Liczba ofiar zamieszek, do których doszło między Palestyńczykami a izraelskimi żołnierzami we Wschodniej Jerozolimie, wzrosła do 205 – poinformował Czerwony Półksiężyc w Jerozolimie. Wcześniej pojawiła się wiadomość o 178 rannych Palestyńczykach. Izraelska policja poinformowała o sześciu rannych policjantach. Czerwony Półksiężyc w Jerozolimie utworzył w rejonie sieć szpital polowy.

Izraelski policjant zaatakował operatora Ruptly, który filmował zamieszki przed meczetem Al-Aksa w Jerozolimie – poinformowała kierownik RT DE i Ruptly na „Telegramie”. Na dołączonym do wiadomości nagraniu wideo słychać, jak policjant grozi operatorowi zniszczeniem kamery. Następnie wytrąca przedstawicielowi mediów ją z rąk.

W piątek wieczorem wybuchły zamieszki w dwóch dzielnicach we Wschodniej Jerozolimie – w pobliżu Wzgórza Świątynnego oraz w Szejch Dżarrach, gdzie izraelski sąd nakazał eksmisję kilku arabskich rodzin, co doprowadziło do trwających ponad tydzień protestów, które przerodziły się w zamieszki. Szef Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas polecił przedstawicielowi Palestyny przy ONZ, aby zwrócił się do Rady Bezpieczeństwa o zwołanie posiedzenia w celu omówienia wydarzeń we Wschodniej Jerozolimie.

W 1956 r. rząd Jordanii we współpracy z UNRWA podjął decyzję o osiedleniu 28 rodzin w dzielnicy Szejch Dżarrach w Jerozolimie, ale nie przekazał im dokumentów własności nieruchomości.

Specjalny wysłannik ONZ ds. Bliskiego Wschodu Tor Wennesland wyraził zaniepokojenie w związku z sytuacją we Wschodniej Jerozolimie i wezwał Izrael do „zaprzestania rozbiórki i eksmisji zgodnie ze swoimi zobowiązaniami i zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o