Współpraca ws. energetyki odnawialnej Polski i Islandii

Opublikowano: 21.09.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 460

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister przemysłu, energetyki i turystyki Islandii Katrin Juliusdottir podpisali „Memorandum o współpracy w sektorze energetyki odnawialnej”. Dokument został sygnowany podczas nieformalnego posiedzenia ministrów ds. energii Unii Europejskiej we Wrocławiu – informuje Ministerstwo Gospodarki.

Dzięki memorandum będzie możliwa wymiana doświadczeń pomiędzy instytucjami naukowymi oraz przedsiębiorcami Polski i Islandii w zakresie wykorzystania OZE, w szczególności energii geotermalnej. – Dzięki temu w Polsce będziemy mogli realizować projekty inwestycyjne w zakresie OZE zarówno polskich jak i islandzkich firm – podkreślił wicepremier Waldemar Pawlak.

Zdaniem ministra Pawlaka Polska posiada perspektywiczne zasoby energii geotermalnej. Ich wykorzystanie wpłynie na wzrost udziału OZE w naszym bilansie energetycznym. – Do eksploatacji tych zasobów nowoczesne i sprawdzone technologie może nam dostarczyć Islandia – powiedział wicepremier Pawlak.

Obecnie w Polsce działa 16 zakładów, które wydobywają wody geotermalne, które są wykorzystywane do celów grzewczych, leczniczych i rekreacyjnych.

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.