We Francji już boją się nocy sylwestrowej

Opublikowano: 31.12.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1712

Wigilia była jeszcze na ogół spokojna. Policja francuska informuje jednak o kilku bójkach i zamieszkach np. w Evreux. Kulminacja przemocy miejskiej przypada jednak w tym kraju „tradycyjnie” na Sylwestra.

Sylwester 2023 „nie poszedł źle” – żartują funkcjonariusze policji. Spalono wówczas „tylko” 690 pojazdów i zatrzymano 490 osób. Po Sylwestrze MSW Gérald Darmanin pochwalił więc pracę policji. W porównaniu z rokiem 2022 r. spalonych pojazdów było o 20% mniej, za to liczba aresztowań wzrosła o 11%.

Stosownie do „świeckiej tradycji” Francji z podpalaniem aut, na noc sylwestrową mobilizuje się dodatkowe siły bezpieczeństwa. Dla policji to także dodatkowy sprawdzian przed zaplanowaną na ten rok olimpiadą letnią w Paryżu. Kolejne burdy oznaczają nadszarpnięcie i tak nie najlepszego wizerunku bezpieczeństwa kraju.

Zapowiedziano m.in. „wzmocniony system bezpieczeństwa na Polach Elizejskich”, a „kilka stacji kolei RER i metra zostanie zamkniętych dla ruchu”. W zamian jednak 11 linii metra i RER będzie kursowało całą noc i za darmo.

Policja może się na razie chwalić spadkiem podpalonych aut w ubiegłym roku, ale rzeczywistość jest taka, że na 2024 rok dodano 111 nowych okręgów sklasyfikowanych jako „priorytetowe”. Chodzi głównie o tzw. „wrażliwe” osiedla, gdzie wystarcza iskra do wywołania zamieszek.

W 2024 r. będzie na mapie Francji już 1362 takich „wrażliwych” dzielnic i to tylko we Francji kontynentalnej. Uwagę zwraca fakt, że takie miejsca znajdują się już we wszystkich departamentach Francji i prowincja przestała być wolna od zjawiska przemocy.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Valeurs”, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.