W Toronto urzędnik przypomni o drugiej dawce

Opublikowano: 25.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1192

Władze Toronto (Kanada) już niedługo zaczną bezpośrednio zawiadamiać mieszkańców, którzy zwlekają z przyjęciem drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. W sumie 123 000 mieszkańców Toronto przyjęło tylko jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, a wśród nich 48 000 spóźnia się z przyjęciem drugiego zastrzyku.

Urzędnicy miejscy, w ramach nowej strategii, mają dzwonić do spóźnialskich lub wysyłać im przypomnienia sms-em. Poza tym miasto ma się skupić na zwiększaniu przystępności szczepień. Przewodniczący Board of Health, Joe Cressy, powiedział, że miasto stawia na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, możliwość udzielania odpowiedzi na pytania, z których wynika niechęć. Celem rozmowy przypominającej o drugiej dawce ma być również stwierdzenie, z czego wynika opóźnienie i jakie są przeszkody, podkreślił Cressy.

Toronto Public Health starało się zwiększyć odsetek zaszczepionych w dzielnicach, w których stosunkowo mało osób przyjęło szczepionkę. Organizowano np. kliniki szczepień na stacjach TTC, w centrach handlowych czy sklepach spożywczych. Burmistrz John Tory zapewnił, że takie akcje w dalszym ciągu będą podejmowane. W weekend działały 22 tymczasowe kliniki w centrach handlowych w ramach kampanii “Shop And Vax 2.0”. W zeszłym miesiącu w czasie podobnej akcji wykonano ponad 1000 szczepień w pięciu centrach handlowych.

Ponad 86 proc. mieszkańców Toronto przyjęło co najmniej jedna dawkę szczepionki, a ponad 82 proc. jest w pełni zaszczepionych. Miasto stawia sobie za cel wyszczepienie 90 proc. populacji.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.