Vanguard Group i BlackRock sponsorują chińską armię

Opublikowano: 20.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2609

Z nowego raportu wynika, że Vanguard Group, jedna z największych na świecie firm zarządzających aktywami, inwestuje za pośrednictwem funduszy w chiński przemysł wojskowy i spółki powiązane z pracą przymusową. Raport pojawił się w momencie, gdy Departament Skarbu finalizuje prace nad przepisami dotyczącymi zarządzenia wykonawczego Białego Domu zakazującego prowadzenia niektórych inwestycji w Chinach.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Coalition for a Prosperous America (CPA), flagowy fundusz rynków wschodzących Vanguard o wartości 70 miliardów dolarów zawiera 60 spółek znajdujących się na liście sankcyjnej chińskich przedsiębiorstw wojskowych sporządzonej 13 października przez Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) przy Departamencie Skarbu USA. CPA to organizacja reprezentująca wyłącznie producentów mających produkcję w Stanach Zjednoczonych.

Trzy miesiące temu komisja pana Gallaghera wszczęła dochodzenie w sprawie firmy BlackRock, innego wiodącego podmiotu zarządzającego aktywami i dostawcy globalnych indeksów, MSCI, w związku z jego rolą w przekazywaniu pieniędzy chińskim firmom zajmującym się produkcją broni dla chińskiej armii. Komisja oszacowała, że taka inwestycja BlackRocka przeciwko amerykańskim interesom wyniosła 429 milionów dolarów.

Pan Gallagher i członek komisji poseł Raja Krishnamoorthi (ze stanu Illinois) w piśmie z dnia 31 lipca do BlackRocka i MSCI napisali, że za pośrednictwem tych funduszy firmy Amerykanie „nieświadomie finansowały” chińskie firmy, które wspierają wojsko KPCh, a obie firmy „zwiększają i tak już znaczące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i podważają amerykańskie wartości”.

Ponadto ten i inne fundusze Vanguard posiadają także udziały w ośmiu chińskich spółkach, na które nałożono sankcje za łamanie praw człowieka w chińskim regionie Xinjiang, gdzie Departament Stanu USA określił prześladowania Ujgurów jako „ludobójstwo”.

Autorstwo: Terri Wu
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. pikpok 20.10.2023 11:42

  Jak widać pasożytdy szczują i judzą z każdej strony. Marzy im się III WW i rząd światowy!
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9326705,biden-putin-juz-zagrozil-polsce-ze-jej-zachodnie-ziemie-sa-darem-o.html

 2. Dobroca 20.10.2023 18:25

  Wrocław i Szczecin do Deutsches Jerusalem, Lwów do Ukropolinu. Potem dopełnienie zasiek od Bałtyku po Kołomyję. Tak. Gdańsk – nie wiem. Ale przekop Mierzei Wiślanej tez nie z zupy zrobiony, pod jakieś zasieki posłuży. Dopóki nie wycieknie jakaś mapa nowych granic Ukropolinu, pozostaje spekulować.

 3. replikant3d 20.10.2023 19:32

  I co w tym dziwnego? Obie firmy należą do globalistów. To tylko potwierdzenie tego że ponad narodami WSZYSTKIE kraje grają do tej samej bramki. Te wszystkie konflikty, wojny i sankcje to tylko ,,teatrzyk dla mas,,. W rzeczywistośći za ,,kurtyną,, ściśle ze sobą współpracują. A naiwne ludziki łykają ich propogandę jak pelikany ryby. Dla tej światowej ,,pseudoelity,, jesteśmy tylko niewolniczym bydłem. A wieloletnie ,,pranie,, mózgu i ogłupianie ludzików zrobiło swoje…mamy przerąbane..

 4. adambiernacki 21.10.2023 07:17

  Jest to bardzo istotna informacja i niezwykle niepokojąca. Potwierdza moje najgorsze przypuszczenia i jest to dowód na bardzo złą sytuację białych Europejczyków z zapowiedzią hekatomby.

 5. pikpok 21.10.2023 10:46

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.