Trudeau zwiększył liczbę biurokratów o 40%

Opublikowano: 03.01.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1367

Pod rządami premiera Justina Trudeau liczba miejsc pracy w federalnym sektorze publicznym w Kanadzie odnotowała trzykrotny wzrost, przy czym w zeszłym roku wzrost był rekordowy.

Z rocznego raportu Kanadyjskiej Komisji ds. Usług Publicznych wynika, że ​​do końca ostatniego roku podatkowego 31 marca 2023 r. federalna służba publiczna wzrosła do 274 218 pracowników. Według raportu nastąpił wzrost o 6,5% rok do roku i skumulowany wzrost o 40,4% więcej niż na koniec roku podatkowego 2014-2015.

Dane Sekretariatu Rady Skarbu Kanady potwierdzają raport, ujawniając, że niektóre departamenty i agencje nieuwzględnione w zestawie również wzrosły w tym samym okresie o 30%, osiągając rekordową liczbę 357 247 dodatkowych pracowników.

W całym roku budżetowym 2022–2023 rząd zatrudnił 71 000 pracowników zewnętrznych, co oznacza wzrost o prawie 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. W raporcie wskazano również, że 59,3% zatrudnienia z zewnątrz i awansów wewnętrznych w zeszłym roku odbyło się bez ogłaszania najmu. Jak poinformował urzędnik ds. budżetu parlamentu, kolejnym zauważalnym wzrostem był dramatyczny wzrost wydatków na personel – o 39,9% w porównaniu z latami 2021–2022. W tym samym okresie o 14,7% wzrosły także wydatki na usługi profesjonalne i specjalne.

Ponadto liczba dochodzeń wszczętych wobec pracowników urzędników państwowych w związku z zarzutami dotyczącymi niewłaściwej działalności politycznej lub innych nieprawidłowości wzrosła trzykrotnie z 34 w latach 2021–2022 do 109 w ubiegłym roku.

Większość tych dochodzeń dotyczyła rzekomych błędów, zaniedbań lub niewłaściwego postępowania w związku z zewnętrznym procesem rekrutacji, co stanowiło wzrost o 66% w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym liczba dochodzeń w sprawie domniemanych oszustw wzrosła o 40%.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.