Tłum skatował na śmierć terrorystkę

Opublikowano: 28.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 643

Tłum w Nigerii dokonał samosądu nad terrorystką, która chciała wysadzić się w powietrze, ale jej pas szahida nie zadziałał – podaje gazeta Daily Mail.

Do incydentu doszło w poniedziałek w centralnej dzielnicy miasta Maiduguri na północnym wschodzie Nigerii.

Dwie terrorystki zaplanowały atak na targu bydła. Jedna z nich uruchomiła ładunek wybuchowy, a pas szahida drugiej nie zadziałał. Rozwścieczony tłum zauważył to i pobił ją na śmierć.

Informacji o ofiarach ataku nie ma.

Na razie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za wybuch, lecz służby porządkowe uważają, że zorganizowało go ugrupowanie islamistyczne Boko Haram.

Boko Haram to radykalne ugrupowanie islamistyczne działające przeważnie w Nigerii. Jego członkowie opowiadają się przeciwko zachodniemu modelowi edukacji i domagają się wprowadzenia szariatu w całym kraju. Ugrupowanie odpowiada za większość regularnych ataków terrorystycznych w odwecie za kampanię zbrojną przeciwko niemu, w której uczestniczy Niger, Kamerun i Czad.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MvS 28.12.2016 13:38

  Ja mam takie pytanie techniczne: jeżeli samobójcą jest mężczyzna, to myśli o nagrodzie w niebie, imprezach, dziewicach, itp. A czym się motywuje kobieta ? Prawiczkami ? No raczej nie. Więc czym ?

 2. george 28.12.2016 13:47

  @MvS
  Może tym że w kolejnym życiu urodzi się na zachodzie 😀

 3. Logika 28.12.2016 15:05

  Kobieta w islamie sprowadza się do roli psa, a każdego psa można wytresować.

 4. MvS 28.12.2016 16:00

  Mogę się założyć, że reinkarnacji to nawet w najbardziej postępowych kijas(ach) nie znajdziesz. Nie wiem do jakiej roli sprowadza kobietę współczesny islam ale ten świeżo powstały, o którym troszkę czytałem, to raczej chronił kobiety i dawał im prawa (nie równe mężczyznom, niemniej jednak). Przedtem to dopiero była wolna amerykanka.
  Pytanie nadal aktualne. Nie chcę na razie Masy męczyć, jednak pewnie bez jego pomocy się nie obędzie.

 5. Nomad 29.12.2016 09:14

  @Atos Nikogo nie znasz, nie masz pojęcia co to Islam i nie przeczytałeś ani jednej Sury … Przyjedź z żoną albo jeszcze lepiej z córką , pokażę Ci co znaczy Sharia. Rotterdam Putsebocht 99.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.